Arī šogad aicina Kuldīgas vecpilsētas iedzīvotājus sakārtot namu logus

LOGI KULDĪGAS VECPILSĒTĀ

Kuldīgas restaurācijas centrs arī šogad aicina Kuldīgas vecpilsētas ēku un dzīvokļu iedzīvotājus, īpašniekus un apsaimniekotājus sakārtot logus. Ja vēlaties bez maksas sakārtot sava īpašuma logus, laipni lūdzam līdz 25. maijam pieteikties Kuldīgas restaurācijas centrā, Baznīcas ielā 30, Kuldīgā darba laikā, zvanot uz uz zemāk norādīto tālruni vai sūtot e-pastu.

30. maijā 17.00 Restaurācijas centrā tiem iedzīvotājiem, kuri iepriekš būs pieteikušies, notiks praktisks pasākums “Logu regulārā apkope”, kura laikā būs iespēja noslēgt sadarbības līgumu, noskatīties filmu par praktiski veicamajiem darbiem un uzdot sev interesējošos jautājumus. Centra restauratori stāstīs un praktiski rādīs iedzīvotājiem, kā un cik bieži jāveic logu rāmju apkope. Restaurators Mihails Sivuhins stāstīs par krāsu toņu izvēli, krāsām un materiāliem, ko būtu jālieto, lai logi ilgāk kalpotu. Iedzīvotāji paši varēs apgūt logu ieķitēšanu, jo vēsturiski Kuldīgā stikli nav bijuši stiprināti ar līstēm – šis vecpilsētai neatbilstošais paradums ieviests padomju laikos. Praktisko darbu veikšanā iedzīvotājiem palīdzēs centra amatnieki.

Praktiski strādāt ar logiem varēs uzsākt no 6. jūnija. Ievērojot lineļļas un katras krāsas kārtas žūšanas laiku un metodiku, darbs kopumā ilgst 1,5 mēnešus un prasa darbošanos 1–2 reizes nedēļā. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, centrs būs atvērts akcijas dalībnieku vajadzībām arī pēc 17.00.

Kuldīgas novada pašvaldība pasākumu atbalsta, piedāvājot izmantot darbu veikšanai nepieciešamos instrumentus, lineļļu rāmju gruntēšanai, ķiti un krāsas darbu paveikšanai bez maksas. Tādējādi šī ir reāla iespēja iedzīvotājiem pašiem bez maksas, izmantojot savu laiku un darbu, sakārtot sava nama logus.

Pieteikties un iegūt sīkāku informāciju var, zvanot Mihailam Sivuhinam pa tālr. 20053490 un Kārlim Heniņam pa tālr. 28600870 vai sūtot e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Atgādinām, ka Kuldīgas vecpilsētā atbilstoši Kuldīgas novada teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu prasībām nav atļauta PVC jeb tā saukto “pakešu” logu montāža ne iekšējām, ne ārējām vērtnēm. Šie noteikumi attiecas gan uz ielas puses fasādēm, gan iekšpagalmiem.

Tā kā Kuldīgas vecpilsēta ir unikāla ar to, ka tā ir vienīgā tik labi saglabājusies pilsētvides liecība par Kurzemes – Zemgales hercogisti, ir svarīgi turpināt hercogistes laikā aizsāktās būvtradīcijas. Koka logi ir viena no Kuldīgas vecpilsētas īpašajām vērtībām, tos vēsturiski izgatavoja no priedes koka. Atbilstoši logu izgatavošanas periodam tiem ir atšķirīga konstrukcija, forma un rūšu dalījums. Piemēram, Baznīcas ielā vien var atrast 7 tipoloģiski dažādus logu veidus, kas saglabājušies līdz mūsu dienām.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • RITA

    Šī varbūt ir iespēja Visumnīcas saimniekiem beidzot sakārtot nama logus atbilstoši pilsētas prasībām, kādas ir visiem ēku īpašniekiem.

    23.05.2022 15:15:33