Aicina piedalīties konferencē „Vienotais mantojums, tā stabilās un mainīgās izpausmes Kuldīgā”

9. oktobrī, Kuldīgas Mākslas namā, notiks zinātniski praktiska konference un studentu radošā darbnīca „Vienotais mantojums, tā stabilās un mainīgās izpausmes Kuldīgā”.

Konference ik rudeni Kuldīgā norisinās Pasaules arhitektūras dienu ietvaros. Šogad pasākums notiks sadarbībā ar Latvijas arheologu biedrību, kura par 2014. gada Arheoloģijas pieminekli nominēja Kuldīgas Veckuldīgas pilskalnu.

Pilsētai ir īpaša attieksme pret kultūras mantojumu un radoša pieeja kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un attīstībā. Kuldīgas novada pašvaldība un Kuldīgas novada muzejs pasūtītais pētījums „Kuldīga. Laiki, cilvēki un ainava” izpētes process radīja aktuālu tematiku konferencei: Kuldīgas vienotā mantojuma – dabas, cilvēka, pilsētas skatījums telplaikā. Tā nozīme un mijiedarbība starp vietas stabilajām izpausmēm un laika gaitas reālajām, bet mainīgajām izpausmēm.

Trīs sesiju programmā tiks skatīti: daba, cilvēks, pilsēta, ko prezentācijā atainos Latvijā pazīstami speciālisti. Četru Latvijas augstskolu studentu komandas strādās pilsētvidē un noteiks problemātiskās vietas vecpilsētā, radīs interesantu sacensību un prezentēs savu skatījumu, kā iekārtot šīs vietas, uzlabot to funkciju, iezīmēt un iekļaut kopējā pilsētvidē.

Konferences noslēgumā tiks atklāts 2014. gada Arheoloģijas pieminekļa – Kuldīgas vecpilsētas pilskalna – informatīvais stends.

Programma

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav