Atbild uz jautājumiem par Kuldīgas nomināciju UNESCO Pasaules mantojuma sarakstam

ICOMOS
Foto: Ričards Sotaks

Piektdien, 26. novembrī, Latvijas delegācija bija uzaicināta piedalīties UNESCO Starptautiskās pieminekļu padomes (ICOMOS) Pasaules mantojuma komisijas sēdē, nominācijas “Kuldīga / Goldingena Kurzemē” UNESCO Pasaules mantojuma sarakstam izvērtēšanas sarunā. Tā notika hibrīdformātā – klātienē Parīzē un attālināti.

Klātienē Latviju pārstāvēja Latvijas Republikas vēstnieks UNESCO Indulis Ābelis, Kuldīgas novada pašvaldības Būvvaldes vadītāja, arhitektūras doktore Jana Jākobsone un konsultante Lea Bronnere. Attālināti piedalījās valsts institūciju – Kultūras ministrijas, UNESCO Latvijas nacionālās komisijas un Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes – pārstāvji, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa un pašvaldības speciālisti, kas līdzdarbojušies nominācijas sagatavošanā.

b.inga 1637933322111890

ICOMOS eksperti bija sagatavojuši ziņojumu, kas balstījās uz sagatavoto nomināciju, tehniskās izvērtēšanas vizītes, kas notika šī gada augustā, rezultātiem un pašvaldības rakstiski sniegtajām atbildēm uz ICOMOS uzdotajiem jautājumiem. Latvijas delegācijai tika lūgts sniegt izvērstas atbildes uz vairākiem precizējošiem jautājumiem par nominētās mantojuma vietas robežām, salīdzinošo analīzi, atsevišķu plānošanas dokumentu izstrādes gaitu, pārvaldības plāna gala versijas izstrādi un citiem jautājumiem. Delegācija uz jautājumiem īsumā atbildēja uzreiz, bet saskaņā ar izvērtēšanas procedūru līdz nākamā gada 28. februārim iesniegs arī izvērstas rakstiskas atbildes. Kopumā nominācijas sagatavošanā ieguldītais darbs tika novērtēts pozitīvi.    

“Esmu gandarīta, ka ICOMOS eksperti bija nopietni iedziļinājušies Kuldīgas nominācijā un uzdeva pārdomātus un precīzus jautājumus, kas ļaus pašvaldībai sagatavot izvērstas un pamatotas atbildes  un papildināt līdz šim iesniegto informāciju. Gala lēmums par Kuldīgas iekļaušanu UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā sagaidāms nākamgad, un patiesi ceru, ka slēdziens būs pozitīvs,” uzsver J. Jākobsone.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav