Autovadītājiem atgādina par atļauto ātrumu Kuldīgas vecpilsētā

vecpilseta 30kmh

Tuvojoties tūrisma sezonai, Kuldīgas novada pašvaldības vēlas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem atgādināt, ka Kuldīgas vecpilsētas zonā atļautais braukšanas ātrums ir 30 kilometri stundā. Šāds ātruma ierobežojums ir nepieciešams, lai autovadītāji spētu reaģēt un izvairīties no avārijas situācijām.

Jau pirms vairākiem gadiem pašvaldība konceptuāli lēma, ka vecpilsētā priekšroka tiek dota gājējiem un riteņbraucējiem, bet autotransporta kustība būtu jāsamazina. Tika radīts kompromisa risinājums, izveidojot zonu, kurā automašīnām atļauts pārvietoties vien ar 30 kilometriem stundā.

Autovadītāji bieži pārkāpj ceļu satiksmes ierobežojumus un Kuldīgas vecpilsētā izvēlas lielāku ātrumu nekā tas atļauts. Par to liecina fakts, ka pēdējo mēnešu laikā salocītas vairākas ceļa zīmes, notriektas norobežojošās barjeras un bijuši citi ceļu satiksmes negadījumi.

Tā kā vecpilsētā ir ātruma ierobežojošā zona, šeit nav paredzēts uzstādīt ātrumu slāpējošos vaļņus, izņemot pie izglītības iestādēm.

Kuldīgas novada pašvaldības policija sadarbībā ar Valsts policiju cenšas pārkāpējus sodīt, taču mērķis nav sodīt, bet vēlme uzturēt kārtību, lai autovadītāji ievērotu ceļu satiksmes noteikumus. 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav