Diskusija par Kuldīgas vecpilsētas attīstības procesiem

25. jūlijā 10.00, Kuldīgas novada pašvaldības Lielajā zālē notiks diskusija par Kuldīgas vecpilsētas attīstības procesiem, kas veido pilsētas kopējo vidi.

Sarunas mērķis ir uzklausīt viedokļus par tēmām un diskusijā meklēt risinājumus sabalansētai vecpilsētas atjaunošanai un ērtai un visiem saprotamai tās lietošanai.

Sarunas laikā Kuldīgas novada Būvniecības nodaļas vadītājas/arhitektes Janas Jākobsones prezentācija.

Veidojot kopēju nostāju pilsētvides jautājumos, tiks apskatīti sekojoši jautājumi:

  • Vecpilsētas krāsas. Ēku krāsošanas nepieciešamība.  Atsevišķu ēku – kopējās pilsētas telpas krāsas. Izpētes. Projekti. Krāsu pases. Metodika. Nostādnes. Interpretācija. Konkrēti risinājumi rātslaukumam u.c. piemēri pilsētvidē, kas izraisījuši diskusiju.
  • Vēsturisko ēku un to daļu atjaunošana. Prasības sakārtošanai, projektēšanai, saskaņošanai. Pašvaldības līdzfinansējums. Nosacījumi projektos un restaurācijas procesos.
  • Pilsētas rotājumi dažādos svētkos. Ideja. Apjoms. Noformējums.
  • Pilsētas labiekārtojuma elementi. Soliņi. Terases. Puķu trauki u.c.

Par minētiem jautājumiem ir atšķirīgi viedokļi dažādu jomu speciālistiem, tādēļ tiks lūgti Kuldīgas pašvaldības pārstāvji, Vecpilsētas komisijas locekļi, Kuldīgā praktizējoši arhitekti, projektētāji, mākslinieki, dizaineri, vecpilsētas ēku īpašnieki, iedzīvotāji, iesaistīties šajā diskusijā un sniegt savu viedokli, lai Kuldīgas vecpilsētas attīstība būtu visaptveroši izdiskutēta, visiem saprotamiem un pieņemamiem risinājumiem.

Interesentiem lūgums apstiprināt savu dalību iepriekš, rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Diskusiju organizē Kuldīgas novada pašvaldības Attīstības pārvaldes Būvniecības un Restaurācijas nodaļas.

Diskusija notiek Kultūras mantojuma laboratorijas ietvaros.

Pielikumi:

Prezentācija: „SEARCHING FOR THE HISTORICAL IDENTITY OF LATVIAN TOWN – KULDIGA”

Prezentācija: „SEARCHING FOR THE HISTORICAL IDENTITY OF LATVIAN TOWN – KULDIGA” (teksts)

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav