Par vēl vienu sakoptu objektu vairāk – svinīgi atvērts Adatu tornis

Adatu tornis
Foto: Artis Gustovskis

Lielu interesi par jaunatvērto Kuldīgas Adatu torni 28. un 29. septembrī izrādīja gan vietējie iedzīvotāji, gan pilsētas viesi. Industriālā mantojuma nedēļas nogales ietvaros to apmeklēja gandrīz 200 interesentu.

27. septembra pēcpusdienā tornis tika svinīgi atklāts, taču jau 28. septembra rītā tajā kāpa pirmie apmeklētāji. Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa svinīgajā atklāšanā uzsvēra, ka kuldīdznieki ir priecīgi par jaunu apskates objektu: “Ar adatu tiek piešūta piederība Kuldīgai. Mēs ļoti lepojamies un mīlam savu pilsētu – Kuldīgu. Liels paldies katram, kurš iesaistījās projekta realizācijā. Novēlu saimniekiem, Kuldīgas Aktīvās atpūtas centram, izdošanos un daudz apmeklētāju.”

Gan 28., gan 29. septembrī visas dienas garumā notika bezmaksas ekskursijas, kurām bija jāpiesakās iepriekš. Tā kā ēkā vienlaikus drīkst uzturēties ierobežots cilvēku skaits un visas ekskursiju grupas bija aizpildītas, visiem interesentiem torni apskatīt neizdevās. Oktobrī Adatu tornis ir atvērts apskatei šādos laikos: trešdienās un ceturtdienās no plkst. 11.00 līdz 17.00, piektdienās no plkst. 15.00 līdz 20.00, savukārt sestdienās un svētdienās – no plkst. 11.00 līdz 16.00. Apmeklējumu vēlams pieteikt iepriekš pa tālr. 29433674. Ieeja – bez maksas.

Apmeklējot Adatu torni, ikvienam ir iespēja pašam iepazīt ēkas četros stāvos izvietoto ekspozīciju, kura vēsta par torņa vēsturisko attīstību, adatu izgatavošanas un izmantošanas vēsturi, kā arī adatas nozīmi, tās ietekmi medicīnā, mūzikā, ģeogrāfijā un apģērbu izgatavošanā. Ekspozīcija noslēdzas ar adatu rūpnīcu vēsturi Kuldīgā. Labvēlīgos laika apstākļos ir iespējams uzkāpt uz torņa jumta skatu platformas, no kuras paveras ainavisks skats pāri Kuldīgas vecpilsētas jumtiem.

Kopējās šī projekta īstenošanas izmaksas ir 161 258,65 eiro, no tiem 42 500 eiro ir ERAF līdzfinansējums, bet 2500 eiro – Valsts budžeta dotācija.

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav