Kuldīgas Restaurācijas centrā Eiropas kultūras mantojuma dienu norises

Restaurācijas centrs
Foto: Ričards Sotaks

14. un 15. septembrī no plkst. 12.00 līdz 16.00 Kuldīgas Restaurācijas centrs Baznīcas ielā 30 gaidīs apmeklētājus, lai Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros diskutētu un aicinātu padomāt par kultūras mantojuma vērtību saglabāšanu un korektu restaurāciju.

Šajā laikā būs iespējams apmeklēt Restaurācijas centra telpas, vērot logu ķitēšanas un metāla detaļu stiprināšanas procesu darbnīcā. Ikviens kultūrvēstures interesents, īpaši jau skolēni un ģimenes ar bērniem aicināti interesantā veidā iepazīt jau restaurētos objektus, izspēlējot UNESCO pilsētas spēli Restaurācija Kuldīgas vecpilsētas vidē, kur varēs uzzināt par pēdējos desmit gados restaurētajiem objektiem. Jaunākie apmeklētāji tiek aicināti būvēt mini Kuldīgu, krāsojot un veidojot Kuldīgas namu fasādes.

14. un 15. septembrī plkst. 16.00 restaurators Jānis Mertens aicina uz lekciju „Tipiskākās kļūdas un to novēršana koka būvgaldniecības restaurācijā”.

Visi pasākumi pieejami bez maksas.

Reizi gadā Eiropas valstu iedzīvotāji svin kultūras mantojuma svētkus – Eiropas kultūras mantojuma dienas, Latvija šajā iniciatīvā piedalās kopš 1995.gada.  Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldešogad izvēlējusies šī gada Eiropas kultūras mantojuma dienu tēmu “Restaurācija”, lai pievērstu lielāku uzmanību restaurācijas nozares un profesijas attīstības nākotnes izaicinājumiem, stiprinātu profesionalitāti, aicinātu uz dialogu ar plašu sabiedrību, veicinātu autentiskuma izpratni, oriģinālas, vēsturiskas substances informatīvās un sajūtu radošās nozīmes novērtēšanu un cienīšanu.

Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldesavā mājas lapā internetā paudusi viedokli: „Restaurācijas procesā speciālisti sabiedrībai atdod no pamestības un iznīcības izglābtas kultūras vērtības, kurās ieguldīta profesijas mīlestība, uzticība vērtību saglabāšanai, neizsīkstoša enerģija, rūpīgs un pacietīgs darbs, neapslāpējama vēlēšanās pēc iespējas vairāk atklāt un dziļāk saprast objektu, nesteidzoties, atbildīgi un prasmīgi no jauna izcelt šīs vērtības apbrīnošanai.”

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav