Lietuvas un Latvijas restauratori atjauno senos Kuldīgas logus

restauracija
Foto: Ilze Zariņa

Lai uzlabotu kultūras mantojuma jomā strādājošo kapacitāti un zināšanas, no 8. līdz 12. aprīlim Kuldīgā notiek starptautiska restaurācijas darbnīca. 20 dalībnieki veic praktiskus restaurācijas darbus, atjaunojot senus Kuldīgas vecpilsētus logus netradicionālās formās – gan apļa, gan pusapļa, gan durvju virslogus, tādējādi uzlabojot savas galdnieciskās prasmes.

Papildus praktiskajai programmai projekta dalībnieki apmeklēs Edgara Raituma krāsu darbnīcu, iepazīsies ar restaurācijas darbiem Padures muižā un Alsungas pilī, noklausīsies arhitekta Ilmāra Dirveika lekciju par Kuldīgas vēsturisko logu īpatnībām un pārveidošanos dažādos laika periodos.

Projektā sadarbojas Kuldīgas novada pašvaldības Restaurācijas nodaļa un Lietuvas brīvdabas muzejs. Projekta īstenošana risina tādas Lietuvai un Latvijai kopīgas problēmas kā koka arhitektūras mantojuma tehniskā stāvokļa strauja pasliktināšanās, sabiedrības neizpratne par koka mantojuma unikālo vērtību sabiedrībai un zināšanu trūkums koka vēsturisko ēku saglabāšanai. Risinot šo problēmu, ļoti nozīmīga loma ir pārrobežu sadarbības veicināšanai. Septembrī Kuldīgas restauratori dosies uz Rumšiškes, lai sadarbībā ar Lietuvas brīvdabas muzeju iepazītu lietuviešu senās būvgaldniecības tradīcijas un piedalītos praktiskos atjaunošanas darbos.

Projekta DEVHERI mērķis ir uzlabot Kuldīgas novada pašvaldības un Lietuvas sadarbības partnera sniegto sabiedrisko pakalpojumu kvalitāti kultūras mantojuma saglabāšanas jomā. Sekojot Kuldīgas restaurācijas centra pieredzei, arī Lietuvas brīvdabas muzejs iecerējis izveidot un labiekārtot restaurācijas darbnīcu un izveidot četras darba vietas.

Aktivitāte notiek projekta DEVHERI jeb “Sabiedrisko pakalpojumu attīstība kultūras mantojuma saglabāšanai” Nr. LLI-350 ietvaros,kas saņēmis finansiālu atbalstu 85% jeb Euro 77903.36 apmērā no Interreg V Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam. 

Kopējās projekta izmaksas ir 91651.01 Euro, ERAF projektam piešķirtais finansējums ir 77903.36 Eiro. Šis apskats ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī apskata saturu pilnībā atbild Kuldīgas novada pašvaldības Restaurācijas nodaļa, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Oficiālā informācija par programmu pieejama www.latlit.eu. Es oficiālā mājas lapa www.euopa.eu

 

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav