Straujiem soļiem norisinās Liepājas ielas tornīša pārbūve

liepajas iela
Foto: Ričards Sotaks

Tornītī (Liepājas ielā 37, Kuldīgā), kas pieguļ kādreizējai adatu fabrikai, strauji rit pārbūves darbi, lai tā četros stāvos izvietotu adatu vēstures ekspozīciju.

Ēkā tiek atjaunotas spirālveida kāpnes un starpstāvu platformas. Mākslinieciskais projekts tika izstrādāts tā, lai objekta spirālveida vijums augšup pa stāviem hronoloģiski un simboliski atainotu adatas kā instrumenta attīstības vēsturi.

Industriālā mantojuma ekspozīciju par adatu plānots izvietot visos četros torņa stāvos. Lai nodrošinātu informācijas pieejamību cilvēkiem ar ierobežotām kustību iespējām, 1. stāvā atradīsies skārienjutīgs ekrāns ar virtuālo ekspozīciju. Virzoties augšup, apmeklētāji varēs iepazīties ar adatas nozīmīgo ietekmi pasaules attīstībā, ģeogrāfijā, medicīnā, mūzikā, modes mākslā. Būs skatāms arī vēsturisks pētījums par adatu Latvijas un Kuldīgas kontekstā. Tornīša 4. stāva ekspozīcijā īpaši tiks pievērsta uzmanība adatu fabriku vēsturei Kuldīgā.

Torņa atjaunošana tiek veikta ar INTERREG Igaunijas-Latvijas sadarbības programmas projekta “Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai (Industrial heritage)” līdzfinansējumu. Kopējās projekta izmaksas ir 133 303,23 EUR, t.sk. investīciju projekta attiecināmās būvniecības izmaksas 29 069,56 EUR, ko veido ERAF finansējums 24 709,12 EUR, valsts budžeta dotācija 1453,48 EUR, Kuldīgas novada pašvaldības līdzfinansējums 2906,96 EUR un neattiecināmās izmaksas 104 233,67 EUR. Publiskam apmeklējumam telpas atvērs jūnija vidū.

 

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • štuka

    Sotaks prīmā bildētājs. Kuldīgā kā Pizā šķībs tornis.

    25.03.2019 13:13:16