Pārrobežu projekta ietvaros Kuldīgā izkopts Pārventas parks un labiekārtota dabas taka

parventa
Foto: Ričards Sotaks

Pārrobežu projekta ietvaros Kuldīgā izkopts Pārventas parks un ierīkota dabas taka, no kuras atklājas gleznains skats pāri Ventas upei uz Kuldīgas vecpilsētu, Alekšupītes ūdenskritumu, Pils dzirnavām un seno ķieģeļu tiltu pār Ventu.

Pārventas parka pastaigu taka izveidota dabas liegumā “Ventas ieleja”, kurā atrodas īpaši aizsargājamas dabas vērtības: biotopi, sugu dzīvotnes, kā arī vizuāli un kultūrvēsturiski nozīmīgas ainavas. Veicot Pārventas parka pastaigu takas labiekārtošanu, nogāzēs atjaunoti masīvkoka pakāpieni, izbūvēti koka tiltiņi, attīrītas skatu perspektīvas un izveidotas divas atpūtas vietas ar soliņiem un atkritumu urnām. Takas garums parka zonā ir 400 metru, taču tā ir izejama arī lokveidā, atpakaļceļu mērojot pa Krasta ielu. Kāpņu, reljefa un nogāžu dēļ takai ir ierobežota pieejamība cilvēkiem ar kustību traucējumiem un vecākiem ar bērnu ratiņiem.

Būvdarbus veica SIA “AB Būvniecība”, būvuzraudzību – SIA “PBT”, bet autoruzraudzību – SIA “MAAJA”.

Taka labiekārtota Interreg Latvijas – Lietuvas sadarbības programmas 2014.–2020.gadam projekta Nr. LLI-010 “Dabas tūrisms visiem (UniGreen)” ietvaros ar Kuldīgas novada pašvaldības līdzfinansējumu.

Pārventas parka labiekārtošanai un takas izbūvei Kuldīgas novada pašvaldībai pieejamais finansējums no ERAF ir 54 150,36 EUR, valsts budžeta dotācija – 3 185,32 EUR, pašvaldības līdzfinansējums – 53 450,05 EUR.

Projekts tiek īstenots no 2017. gada 1. maija līdz 2019. gada 30. aprīlim.

Šī informācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Kuldīgas novada pašvaldība, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.
 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
 • Arpraac

  Spriežot pēc bildēm, cilvēkiem ar kustību traucējumiem tur nav ko rādīties.

  06.02.2019 15:15:38
 • Obligāts

  Jānīt,Jānīt nez vai tūristus ar savu necilo sētu piesaistīsi.Un vietējie nu nav tie uz ko tūrisms pelna,tos var piesaistīt tikai ar sakoptu vidi. Nav jau tā ka viss ir ideāli bet ja neko nedarīs tad arī mēslos nogrims.

  04.02.2019 21:21:46
 • Janis Silis

  Un cik tad katran kabatiņa naudiņa ieleks nelegāli, būvejiet, lai cilvēkiem būtu jaunas darba vietas. Kurš no vietējiem staigās šajās burvīgās vietās, ja visi būs izbraukuši. Tūristi vien

  04.02.2019 15:15:15