Gandrīz gatavas pastaigu takas Ventas kreisajā krastā

taka
Foto: Ričards Sotaks

Kuldīga jau pavisam drīz iegūs ainaviskas pastaigu takas un skatu laukumus Ventas kreisajā krastā, kas ļaus gan iedzīvotājiem, gan Kuldīgas viesiem baudīt Ventas ielejas dabas skaistumu un pavadīt laiku aktīvi un svaigā gaisā.

Ventas kreisajā krastā pa jaunajām pastaigu takām varēs aiziet no Pils ielas līdz pat jaunajam tiltam. Abu pastaigu taku kopējais garums sasniegs 2,5 kilometrus, takas būs 2 metrus platas. Taka no Pils ielas līdz Rūpniecības un Vienības ielas noejai pie Ventas būs apgaismota un sāksies ar skatu laukumu. Takā ierīkos arī videonovērošanu. Otra taka vedīs no Rūpniecības un Vienības ielas noejas pie Ventas līdz pat jaunajam tiltam, kur taka noslēgsies ar skatu  laukumu. Taku malās būs labiekārtotas atpūtas vietas ar soliņiem un atkritumu urnām.

Būvdarbus veic būvuzņēmējs SIA “KCE”, būvuzraudzību nodrošina SIA “BaltLine Globe”, bet autoruzraudzību – SIA “SNB projekti” un SIA “Volts 1”. Būvniecība izmaksās 247 646,77 EUR, neskaitot PVN.

Taku izveide norisinās Eiropas Reģionālās attīstības fonda (5.4.1.1. Antropogēno slodzi mazinošas infrastruktūras izbūve un rekonstrukcija Natura 2000 teritorijās) līdzfinansētā projekta Nr. 5.4.1.1/17/A/030 “Antropogēnās slodzes samazināšana dabas liegumā “Ventas ieleja”, veidojot kvalitatīvu tūrisma un dabas izziņas infrastruktūras tīklu” ietvaros. Savukārt videonovērošanas kameras finansēs no Interreg Latvijas-Lietuvas programmas2014.-2020. gadam projekta “Visit Venta” ietvaros. Darbus līdzfinansē Kuldīgas novada pašvaldība.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav