Kuldīgas sporta skolai panākumi Būvniecības Gada balvā

Būvniecības Gada balva
Publicitātes foto

Vakar, 28. martā, svinīgā pasākumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā apbalvoja Gada labākās būves Latvijā 2017, atzīstot Kuldīgas novada sporta skolas kompleksu Kalna ielā 6 par otru labāko būvi nominācijā “Pārbūve”.

Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa ir gandarīta par nozīmīgo balvu. Tā ir apliecinājums kvalitatīvam projektam, tāpēc īpašs paldies komandai, kura strādāja, lai projekts tiktu realizēts – būvnieki, projektētāji un citi iesaistītie.

Kopā skatē “Gada labākā būve Latvijā 2017” bija pieteikta 81 būve. Tās izvērtēja trīs kārtās, finālam izvirzot 45. Latvijas būvniecības nozares profesionālo organizāciju organizētās skates žūrija izvērtēja objektu pieteikumus, devās tās apskatīt klātienē un tiktās ar būvniekiem, kā arī noklausījās projekta pārstāvju sagatavotas prezentācijas par būvi.

Būves apbalvoja astoņās nominācijās: “Dzīvojamā jaunbūve”, “Publiskā jaunbūve”, “Pārbūve”, “Atjaunošana”, “Restaurācija”, “Inženierbūve”, “Ainava”, “Būve ārzemēs”. Papildus, žūrijas kompetencē bija izcelt būvi ārpus nominācijām, ar žūrijas balsojumu piešķirot tai “Gada labākā būve Latvijā 2017” lielo balvu.

Paralēli skates organizatori aicināja bērnus un jauniešus piedalīties zīmējumu konkursā “Mana novada dārgakmens – jaunā būve”, attēlojot būvi savā novadā, Latvijā vai ārzemēs. 1.–3. klašu grupā 1. vietu ieguva Kuldīgas Humanitāro zinību vidusskolas 3. klases skolnieks Tonijs Moldovāns un Kuldīgas Centra vidusskolas 3. klases skolniece Ance Gūtmane, 7.–9. klašu grupā 3. vietā – Pelču speciālā internātpamatskolas 8. klases skolniece Gita Mūrniece. A. Gūtmane saņēma arī skatītāju simpātiju 1.–3. klašu grupā. Zīmējumus izvērtēja ēku būvnieki un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Par zīmējumiem balsoja arī sabiedrība. Labākie darbi ar autoru un skolotāju vārdiem publicēti prestižā gadagrāmatā “Gada labākā būve Latvijā 2017”, kuru konkursa uzvarētāji saņēma dāvanā.

Skates “Gada labākā būve Latvijā 2017” mērķis ir veicināt būvniecības procesa kvalitāti, nosakot un popularizējot labākās būves un labās prakses piemērus būvniecības procesā Latvijā un ārzemēs 2017. gadā, veicināt  profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti nozarē, izteikt atzinību un motivēt nozares pārstāvjus profesionāliem izaicinājumiem akcentējot būvniecības procesa gala rezultātu – būvi. Skate “Gada labākā būve Latvijā” notiek jau 20 reizi un ir Latvijas valsts simtgades pasākums.

Skati “Gada labākā būve Latvijā 2017” organizē Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar 14 nozares profesionālajām organizācijām – Latvijas Arhitektu savienību, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociāciju, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju inženieru savienību, Latvijas Ainavu arhitektu biedrību, biedrību “Latvijas Ceļu būvētājs”, Latvijas Būvinspektoru un būvuzraugu asociāciju, Latvijas namu Pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Elektroenerģētiķu, energobūvnieku asociāciju, Latvijas Ģeotehniķu savienību, Latvijas Inženierkonsultantu asociāciju, Tehnisko ekspertu asociāciju, Transportbūvju inženieru asociāciju, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi, Būvniecības valsts kontroles biroju, kā arī Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolu RISEBA, Latvijas Pašvaldību savienību, kā arī Ekonomikas ministriju, Satiksmes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, nozares žurnālu “Būvinženieris”, Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas fakultāti.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav