Kādas izskatīsies kafejnīcu terases vecpilsētā

Publicitātes foto

Lai radītu vizuāli atbilstošu terašu tēlu Kuldīgas vecpilsētai, nolemts izstrādāt vienotu terašu koncepciju, kas atvieglotu to izbūvi Kuldīgas vecpilsētas ēdināšanas pakalpojuma sniedzējiem. Šobrīd ainavu arhitekts Guntis Kalniņš ir izstrādājis savu redzējumu šai koncepcijai.

Arī iedzīvotāji, kā ēdināšanas iestāžu apmeklētāji, aicināti izteikt viedokli un savu redzējumu par terašu vizuālo un praktisko pielietojumu.

“Izpētīta esošā situācija pilsētvidē, un rastas iespējas, kur un kā izvietot ielu kafejnīcas. Mums svarīgi ir noteikt kopējos krāsu un telpiskos risinājumus, bet nepazaudēt individualitāti,” uzver Kuldīgas novada pašvaldības Būvvaldes vadītāja Jana Jākobsone.

G. Kalniņš, izstrādājot skices, iedvesmojies un citās Eiropas vecpilsētās izveidotām ielu kafejnīcu terasēm. Galvenā koncepcijas pamatideja – lai terase būtu saskaņā ar Kuldīgas vecpilsētas arhitektūru un stilistiski vienota ar konkrēto kafejnīcu, izmantojot bēšas vai gaišas krāsas. Viens no ainavu arhitekta ierosinājumiem ir veidot auduma markīzes (konstrukciju ar auduma pārklājumu, kas iestrādāta loga ailē, pasargāšanai no saules gaismas), nojumes, jeb saulessargus bez produkciju vai reklāmu apdrukas, taču uz tā var tikt attēlots tirdzniecības vietas nosaukums vai logotips. Ēdināšanas iestādes var veidot arī slēgtas stiklotas terašu nojumes, vai daļēji slēgtas terases, izmantojot akrila audumu vai stiklu, kā arī dekoratīvās puķu kastes. Tāpat izstrādāta koncepcija terasēm, kuras varētu izveidot autostāvietā. Šādas terases varētu būt, piemēram, restorānam “Metropole” un kafejnīcai “Marmelāde”, kurām citādi tās vecpilsētā nav iespējams izveidot.

Iespaidojoties no vēsturiskas Kuldīgas fotogrāfijas, kurā senlaicīgs autobuss brauc pa Liepājas ielu, autors radījis arī neparastu terašu dizaina priekšlikumu – slēgtu terasi ar noapaļotiem stūriem autobusa formā.

Arī uzņēmēji atzina, ka diskusijas par vienotu terašu koncepciju ir vērtējamas pozitīvi, jo tikai sarunu veidā un daloties pieredzē vienam ar otru var rast kopīgus un visiem pieņemamus lēmumus.

Vienotus noteikumus plānots izstādāt līdz vasaras sākumam. Līdz tam organizēs papildus diskusijas ar uzņēmējiem. Tie uzņēmēji, kuri vēlas terašu būvniecību uzsākt jau tagad, aicināti vērsties pašvaldības Būvvaldē, kur ar katru uzņēmēju tiks diskutēts individuāli, kamēr nav gatava vienota terašu koncepcija. Tie, kuri gaidīs vienotos noteikumus, šovasar vēl drīkstēs uzstādīt jau iepriekš izmantotās terases.

Iedzīvotāji aicināti ierosinājumus un priekšlikumus izteikt telefoniski, zvanot 63321905 vai rakstot e-pastā: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

terašu konceptuālais risinājums publiskā ārtelpā

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav