Sporta skolas komplekss – pērn labākā rekonstruētā būve

Foto: Gints Astičs

7. martā VEF Kultūras pilī Rīgā norisinājās konkursa “Latvijas Būvniecības Gada balva 2017” svinīgā ceremonija, kurā Kuldīgas novada sporta skolas komplekss Kalna ielā 6 ieguva 1. vietu nominācijā “Rekonstrukcija”.

Žūrija atzinīgi novērtējusi kompleksa veiktos rekonstrukcijas darbus un iekšējo apdares risinājumu, racionālo plānojumu, kas ir ērts gan darbiniekiem, gan apmeklētājiem, kā arī veiksmīgo peldbaseina būves iekļaušanu Kuldīgas vecpilsētas ansamblī.

Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa: “Kuldīga ir ieguvusi ne tikai jaunu peldbaseinu, bet arī atjaunotu veselu vecpilsētas kvartālu – bijušo vācu biedrības namu, šobrīd Kuldīgas novada sporta skolu, kas lieliski iekļaujas un papildina apkārtējo apbūvi. Paldies arhitektiem, būvniekiem, projekta īstenotājiem, būvuzraugiem, visiem, kas palīdzējuši tapt šai būvei. Prieks par balvu, bet vislielāko gandarījumu sagādā cilvēku novērtējums, par ko liecina kuplais apmeklētāju skaits.”

Kuldīgas novada sporta skolas kompleksu veido četras ēkas vecpilsētas centrālajā daļā; tās ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa “Kuldīgas pilsētas vēsturiskais centrs” un valsts nozīmes arheoloģijas pieminekļa “Kuldīgas senpilsēta” daļa. Kuldīgas novada sporta skolas pārbūve un peldbaseina būvniecība bija ilgs un sarežģīts process. Kā atzina arhitekte Diāna Zalāne, esošās ēkas pārbūvētas tik rūpīgi, ka dažviet robežojās ar restaurāciju.Jaunās baseina ēkas tēls ir pārņemts no ēkām, kādas bijušas raksturīgas Kuldīgas pagalmos – palīgēkas ar masīvu jumtu, no ārpuses atgādinot neuzkrītošu un necilu šķūni, lai gan patiesībā ir liela būve. Vēl Kuldīgas vecpilsētas kvartāliem ir raksturīga nožogota teritorija, tādēļ iekļūšana paredzēta caur apjomīgiem koka vārtiem, kas raksturīgi šai vecpilsētas daļai. Arī iekštelpās izmantoti Kuldīgai raksturīgi materiāli un motīvi.

Kuldīgas novada pašvaldības politika ir veidot vecpilsētā sakārtotu vidi un koncentrēt sabiedriski nozīmīgas iestādes. Kuldīgas vēsturiskajā centrā jaunajās ēkās ir aizliegts izmantot lielas stikla plaknes, betona fasādes, saistošajos noteikumos ir ļoti stingri definētas izmantojamās arhitektūras detaļas, formas un materiāli.

Sporta skolas ēku kompleksā atrodas 25 metrus garš baseins ar četriem celiņiem, izveidots arī neliels baseiniņš bērniem, divas pirtis un sāls istaba. Ēkā nodrošinātas mūsdienīgas telpas riteņbraukšanas nodaļai, izveidojot velosipēdu noliktavas, velosipēdu darbnīcu un ģērbtuves, kā arī apmācību telpas dambretes nodarbībām. Sakārtota arī sporta zāle, kurā treniņus aizvada volejbolisti un futbolisti. Ēkā nodrošināta telpu pieejamība cilvēkiem ar kustību traucējumiem, arī baseins aprīkots ar īpašu ierīci, kas ļauj cilvēkiem ar kustību traucējumiem peldēt.

Līgumu par Kuldīgas novada sporta skolas rekonstrukcijas un peldbaseina būvniecības 1. un 3. kārtu Kuldīgas novada pašvaldība ar galveno būvuzņēmēju SIA “Abora” parakstīja 2015. gadā.Būvprojekta autors ir SIA “Diānas Zalānes projektu birojs”, bet būvuzraudzību nodrošināja SIA “Būves un būvsistēmas”.

Sporta skolas pārbūve un jauna peldbaseina būvniecība kopumā izmaksāja 3,29 miljonus eiro, ieskaitot PVN. Būvdarbi ilga 28 mēnešus.

Konkursā “Latvijas Būvniecības Gada balva 2017” noskaidrotas Latvijas labākās būves un būvnieki, piešķirot divas “Grand Prix” balvas un sadalot godalgas 10 nominācijās.

Jāatzīmē, ka konkurss “Latvijas Būvniecības Gada balva 2017” šogad notika Latvijas simtgades zīmē. Gala ceremonijā piedalījās valsts institūciju un pašvaldību pārstāvji, diplomāti, nekustamo īpašumu attīstītāji, būvnieki, arhitekti, inženieri. Konkursam tika pieteikti 114 objekti.

Sporta skolas kompleksa rekonstrukcija un baseina būvniecība bija ilgs un sarežģīts process, kurā svarīgi bija iegūt tieši šai vecpilsētas daļai nozīmīgo ēkas iekļaušanos kopējā ansamblī. To atzinīgi novērtējusi konkursa “Latvijas Būvniecības Gada balva” žūrija, piešķirot 1. vietu nominācijā “Rekonstrukcija”.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav