Eiropas kultūras mantojuma dienās muzejs aicina izzināt ordeņa pils atstātās liecības

9. un 10. septembrī no 13.00 līdz 16.00 Kuldīgas Pilsētas dārzā un Kuldīgas novada muzejā, Pils ielā 5, Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros, norisināsies pasākums “Kuldīgas Livonijas ordeņa pils – vieta un liecības”.

Pasākuma laikā interesenti, iesaistoties dažādās aktivitātes, varēs pētīt un izzināt vēstures liecības par ordeņa pili, kas ir saglabājušās līdz mūsdienām.

Pasākuma programma:

  • 14.00 un 15.00 ikviens interesents aicināts doties ekskursijā, kuras laikā, gida pavadībā, būs iespējams apskatīt liecības, kas ir saglabājušās līdz mūsdienām un ir atrodamas Pilsētas dārzā, kā arī tās, kas ir apskatāmas Kuldīgas novada muzeja ekspozīcijā.
  • No 13.00 līdz 16.00 aicinām iesaistīties foto orientēšanās spēlē, kuras laikā orientējoties pēc foto fragmentiem un atslēgas vārdiem, būs jāatrod noteiktas vietas Pilsētas dārzā. Gaidāmas pārsteiguma balvas spēles dalībniekiem.
  • Visa pasākuma laikā muzeja radošajā namiņā ikviens būs aicināts piedalīties Kuldīgas Livonijas ordeņa pils maketa celtniecībā.

Pilsētas dārzs ir viena no skaistākajām un vēsturiski nozīmīgākajām vietām Kuldīgā, no tā paveras skats uz Ventas rumbu un seno ķieģeļu tiltu. Šī vieta uzskatāma arī par vienu no pilsētas rašanās sākumpunktiem. 1242. gadā tika uzsākta Livonijas ordeņa pils celtniecība. Pilsētas dārzs atrodas senās pils vietā, ja to vērīgi aplūko, tajā joprojām skatāmas pēdas, ko pils atstājusi līdz mūsdienām. Kuldīgas novada muzeja krājumā glabājas unikālas liecības, kas raksturo pils teritorijas vēsturi. Daļa no tām, piemēram, lielākā līdz šim saglabājusies pils būvdetaļa – pils durvis, skatāma muzeja vēstures ekspozīcijā “Kuldīga pirms mums”.

Eiropas kultūras mantojuma dienu mērķis ir tuvināt cilvēkus kultūras mantojumam, vairojot izpratni par pieminekļu aizsardzību – aizsargājamo pieminekļu dažādību, vērtību apzināšanu, saglabāšanu, kā arī kultūras mantojumu kā resursu ilgtspējīgai attīstībai. Tās aizsākušās 1984. gadā Francijā kā atvērto durvju dienas vēstures pieminekļos un kopš 1999. gada kļuvušas par kopīgu Eiropas Padomes un Eiropas Komisijas iniciatīvu, kurā piedalās 50 valstis, kas ir pievienojušās Eiropas Kultūras Konvencijai.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav