Biedrība "Icomos Latvija" ielūdz uz radošu un izglītojošo pasākumu

Foto: Artis Gustovskis

21. aprīlī Kuldīgas Mākslas namā, 1905. gada ielā 6, ikviens interesents aicināts apmeklēt Biedrības "Icomos Latvija" radošo un izglītojošo pasākumu "Latvijas kultūras mantojuma aizsardzības celmlauži un turpinātāji 2018 - 1918 = 100", kurā būs iespēja noklausīties lekcijas par Latvijas kultūras mantojuma aizsardzības celmlaužiem un viņu darba turpinātāju pieredzes stāstus.

Pasākuma mērķis ir runāt par "Celmlaužiem un Turpinātājiem", aktualizēt to cilvēku ieguldījumu, kas simts gadu garumā ir veidojuši kultūras pieminekļu aizsardzības sistēmu, saglabājot Latvijas kultūras mantojumu kā nācijas identitātes veidotāju, kā arī parādīt konkrētu personu ieguldījumu kultūras mantojuma dažādo nozaru attīstībā un veicināt jaunu iniciatīvu veidošanos materiālā kultūras mantojuma saglabāšanai, kopīgi meklējot atbildi uz jautājumu - kāds būs Latvijas kultūras mantojums pēc 100 gadiem un ko mēs varam darīt šodien?

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, ir būtiski paplašināt sabiedrības zināšanas un izpratni par nācijas identitātei būtisko kultūras mantojuma jomu, un atklāt ikviena iespēju iesaistīties tā aizsardzībā un pētniecībā. Kopīgi pieminot kultūras mantojuma celmlaužus, uzzinot viņu darba turpinātāju pieredzi, meklēsim iespējas paši par tādiem kļūt, atrodot domubiedrus, jaunas iniciatīvas un kopīgi domājot par Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanu šodien un pēc 100 gadiem.

Programma:

17.20-18.00 Turpinātāju pieredzes stāsti (katrs 10 min):

  • Kuldīgas Restaurācijas centrs, stāsta Ilze Zariņa;
  • Kuršu Vikingu apmetne Grobiņā, stāsta Ilze Kārkliņa;
  • Rezidenču centrs “Serde” Aizputē, stāsta Signe Pucena;
  • Abgunstes muiža un “Radošuma meka”, stāsta Jānis  Avotnieks.

 

18.00-20.00 Stāsti par Celmlaužiem (30 min katrs):

  • Jānis Asaris: Pieminekļu aizsardzības sistēmas veidošanās Latvijā un Pieminekļu valdes vadītāji (1923.-1944.).
  • Andris Šnē: Franča Baloža darbība un Latvijas arheoloģiskā mantojuma pārvaldība 1920.-1930. gados.
  • Inese Sirica: Jāņa Jaunzema ieguldījums Latvijas etnogrāfiskā mantojuma apzināšanā un izpētē.
  • Mārtiņš Mintaurs: Latvijas arhitektūras mantojuma sargātāji: Pauls Kundziņš un Pauls Ārends.

Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Svinību galvenais vēstījums ir "Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Diskusiju cikls "Latvijas kultūras mantojuma aizsardzības celmlauži un turpinātāji 2018 - 1918 = 100" ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

Pasākums tiek rīkots ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Kuldīgas novada pašvaldības atbalstu, sadarbībā ar ICOMOS Latvija, Kuldīgas novada pašvaldību, UNESCO Latvijas nacionālo komiteju, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju, IdejuTALKA.

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav