Aicina piedalīties spēlē par kultūras mantojumu

Foto: Artis Gustovskis

Kuldīgā Eiropas kultūras mantojuma dienas šogad atzīmēs ar pilsētas spēli “Kuldīgas vecpilsētas Ventas senlejā kultūrvēsturiskās ainavas iepazīšana”. Spēle norisināsies 10. septembrī no 12:00 līdz 16:00, un tajā aicināti piedalīties Kuldīgas novada iedzīvotāji un viesi. Starts spēlei tiks dots Pilsētas dārzā.

Lai piedalītos spēlē, dalībniekiem jāapvienojas komandās ar vismaz 4 dalībniekiem. Spēlē aicināti piedalīties Kuldīgas un novada iedzīvotāji un viesi. Spēles dalībnieku vecumam nav ierobežojumu. Pieteikšanās spēlei – līdz 8.  septembra 17:00, nosūtot aizpildītu pieteikuma anketu uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Spēles dalībniekiem būs jāapmeklē dažādas stacijas Kuldīgas pilsētvidē, tajās noklausoties pasākuma sadarbības partneru sagatavotas informatīvas un izglītojošas lekcijas, kā arī izpildot darba uzdevumu. Laiks spēles staciju apmeklēšanai un uzdevumu izpildei būs ierobežots, komandām atvēlētajā laikā jāiepazīst, un jāveic zināšanu pārbaude pēc iespējas vairāk stacijās.

Spēles tēma būs veltīta notikumiem, stāstiem, objektiem un faktiem, kas saistīti ar Kuldīgas mantojuma vietu Eiropas kultūras vēstures veidošanā un Eiropas ietekmi Kuldīgas kultūras vērtību veidošanās procesā.

Pasākuma programma

  • 11:30-12:00 Dalībnieku reģistrācija un gatavošanās startam.
  • 12:00-15:00 Pilsētas spēles norise Kuldīgas vecpilsētā.
  • 15:00-15:30 Žūrijas komisija apkopo spēles rezultātus.
  • 15:30-16:00 Rezultātu paziņošana un dalībnieku apbalvošana.

Eiropas kultūras mantojuma dienu mērķis ir tuvināt cilvēkus kultūras mantojumam, rīkojot īpašus pasākumus kultūras mantojuma objektos. Mantojuma dienas ir kļuvušas par vienu no nozīmīgākajiem notikumiem kultūras mantojuma jomā Eiropā.

Spēli organizē Kuldīgas novada pašvaldība sadarbībā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju, UNESCO Latvijas nacionālo komisiju, Kuldīgas novada muzeju, Kuldīgas novada Galveno bibliotēku, Kuldīgas kultūras centru, Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centru, Kuldīgas sporta skolu, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumu, Kuldīgas aktīvās atpūtas centru, Kurzemes kultūras mantojuma centru ”Kūrava”, biedrību “Meža konsultants” (ar projektu skolu jaunatnei “Meža ABC”), kā arī “Dabas spēka aģentūra”.

Kuldīgas pilsētas vēsturiskajam centram 2008. gadā ir piešķirta Eiropas mantojuma zīme. Kuldīgas pilsēta šim titulam tika izvēlēta kā daudzveidīgu Eiropas kultūras mantojuma vērtību koncentrācijas vietu, kas atspoguļo Kuldīgas vērtības Eiropas mērogā: saglabājušos pilsētas viduslaiku plānojumu, 18. un 19. gadsimta koka apbūvi, vienu no garākajiem ķieģeļu tiltiem Eiropā un Eiropā platāko ūdenskritumu. Kuldīga tiek raksturota kā pilsētvide, kurā cieši savijas Eiropas vēsturisko stilu evolūcija, vietējās celtniecības tradīcijas un īpatnēja, neatkārtojama, gadsimtu gaitā nemainīta sadzīviska situācija.

Kuldīgas pašvaldībai jau vēsturiski ir veidojusies īpaša attieksme mantojuma saglabāšanā. Pašvaldība īsteno dažādus pasākumus, izglītojot sabiedrību, radot izpratni un apziņu par Kuldīgas vecpilsētu kā pasaules kultūrvēsturisku vērtību. Kuldīga regulāri iesaistās Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākumos.

PIETEIKUMA ANKETA

NOLIKUMS

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav