Aicina uz starptautisku semināru par izglītības metožu attīstību un pilnveidošanu kultūras mantojuma saglabāšanai

Foto: Eduards Dambergs

Ceturtdien, 6. augustā, plkst. 10:00 Kuldīgas novada Domes lielajā zālē Kuldīgas novada Pieaugušo izglītības centrs sadarbībā ar Kuldīgas Restaurācijas centru aicina uz semināru par izglītības metožu attīstību un pilnveidošanu kultūras mantojuma saglabāšanai. Seminārā piedalīties aicināti pieaugušo izglītības jomas speciālisti, vēstures skolotāji, novadu mācības skolotāji, muzeju izglītības programmu speciālisti, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvji, kuri darbojas kultūras mantojuma saglabāšanas jomā.

Seminārā ar prezentācijām par dažādām metodēm, kas rosina interesi iepazīt tuvāk dažādus kultūras mantojuma saglabāšanas aspektus, piedalīsies lektori no Tartu nevalstiskās organizācijas SRIK, Drobakas Restaurācijas centra, Kuldīgas restaurācijas centra, kā arī Latvijas muzejiem. Kuldīgas novada Pieaugušo izglītības centra vadītāja Ināra Oļena stāstīs par izglītības metodēm, kuras pati iepazinusi izglītības centra „Elderberry AB” rīkotajā kursā „SMILE” Stambulā. Zviedrijas pārstāve Ulrika Lindt informēs par „Naas” izglītības centru, kam ir nozīmīga pieredze kursu rīkošanā, kuru tematika saistīta ar ēku uzturēšanu un saglabāšanu, izmantojot tradicionālās metodes. „Naas” centrs atrodas vēsturiskā pils kompleksā, tā rīcībā ir vairākas ēkas, kuras tiek izmantotas gan kursu nodrošināšanai, gan dalībnieku izmitināšanai, pati pils darbojas kā muzejs.

Kuldīgas novada Pieaugušo izglītības centrs šogad īsteno starptautisku projektu „Izglītības metožu attīstība un pilnveidošana Eiropas kultūras mantojuma saglabāšanai”, kuru finansē ERASMUS+ programma. Projekta mērķis ir dažādot Kuldīgas novada PIC piedāvāto kursu programmu, papildinot to ar izglītojošām programmām vēsturisko ēku īpašniekiem, apsaimniekotājiem un amatniekiem. Projekta ietvaros notiek četri personāla mācību braucieni, kuru ietvaros projekta dalībnieki piedalās darba vērošanā Zviedrijā un Norvēģijā, kā arī apmeklēs kursus Turcijā un Itālijā.

Dalība seminārā ir bez maksas. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās, sūtot e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. Detalizēta programma interesentiem tiks nosūtīta jūlija beigās.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav