Aicina uz izglītojošu semināru „Tipiskākās kļūdas vēsturisko ēku atjaunošanas procesā”

Publicitātes foto

24. aprīlī, 12.00 Kuldīgas novada Domes mazajā zālē dažādu jomu amatnieki un būvnieki tiek aicināti apmeklēt izglītojošu semināru „Tipiskākās kļūdas vēsturisko ēku atjaunošanas procesā”.

Seminārā tiks pārrunātas tipiskākās kļūdas vēsturisko ēku atjaunošanas procesā, īpašu uzmanību pievēršot ēku nesošo konstrukciju, apdares un dakstiņu jumtu atjaunošanai. Semināru vadīs Kuldīgas novada pašvaldības Būvniecības nodaļas vadītāja, arhitekte Jana Jākobsone. Uz dalībnieku jautājumiem atbildēs restaurators-konsultants Jānis Mertens. Lekcijā tiks apskatīti un vērtēti konkrēti Kuldīgas vecpilsētas ēku atjaunošanas piemēri, to analīzē tiks aicināti iesaistīties paši būvnieki un amatnieki.

2014. gada nogalē, kad Kuldīgas novada pašvaldībai tika nodoti paveiktie būvniecības darbi, kas īstenoti ar jaunās 50% līdzfiansējuma programmas atbalstu vēsturisku ēku saglabāšanai pilsētbūvniecības pieminekļa teritorijā, tika konstatēts, ka lielai daļai amatnieku un būvnieku jāvērš uzmanība uz dažādiem praktiskiem aspektiem, kas saistīti ar dakstiņu ieklāšanu jumtos, savienojumu veidošanu ar skārdu, skārda noteku ierīkošanu, fasādes apdares risinājumiem un projekta dokumentācijas lasīšanu, ievērošanu. Paveiktie darbi īstenoti uzlabojamā kvalitātē, savukārt amatniekiem nepieciešama savstarpēja komunikācija un sadarbība, lai sasniegtu labāku darbu kvalitāti. Šī semināra mērķis ir uzlabot amatnieku un būvnieku izpratni par vēsturisko ēku konstrukciju, apdares un jumtu konstrukciju un segumu īpatnībām, prasībām un priekšnoteikumiem, kas ievērojami atjaunošanas darbu procesā.

Seminārs tiek rīkots ar VKKF finansiālu atbalstu, dalība seminārā ir bez maksas, dalībniekiem tiek nodrošināta kafijas pauze un uzkodas.

Semināram jāpiesakās, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav