Kuldīgas Centra vidusskolas Snēpeles filiāle turpmāk būs Vilgāles pamatskolas filiāle

26. februāra Kuldīgas novada domes sēdē deputāti lēma, ka no 2015. gada 1. septembra Kuldīgas Centra vidusskolas Snēpeles filiāle darbību turpinās kā Vilgāles pamatskolas filiāle. Šis lēmums tiks saskaņots Izglītības un zinātnes ministrijā.

“Šāds lēmums bijis tikai loģisks, ņemot vērā to, ka bāzes skolā no 2014./2015. mācību gada vairs netiek realizēta pirmsskolas izglītības programma, kas savukārt saistīts ar pirmsskolas vecuma bērnu izvietošanu un apmācību Kuldīgas pilsētā pārsvarā bērnudārzos,” atzina Kuldīgas novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja Santa Dubure. Lēmums pieņemts, domājot arī par pēctecības nodrošināšanu izglītības ieguvē vienā iestādē iespējami tuvu bērna dzīves vietai. Par izglītības procesa organizēšanu un nodrošināšanu Snēpeles pirmsskolas grupās turpmāk atbildīga būs Vilgāles pamatskolas vadība.

Pagasta ļaudīm šis lēmums nekādas izmaiņas neieviesīs. Tāpat kā līdz šim, telpās Snēpeles muižas ēkā darbosies pirmsskolas izglītības grupas ar labestīgiem un profesionāliem darbiniekiem.

Snēpeles muižas ēka un piegulošā teritorija tiks nodota Snēpeles pagasta pārvaldes apsaimniekošanā.

Kuldīgas Centra vidusskolas Snēpeles filiāle tika izveidota 2009. gadā ar Kuldīgas novada domes lēmumu. Tajā tika realizēta pamatskolas un pirmsskolas izglītības programmas. Skolēnu trūkuma dēļ no 2013./2014. mācību gada Snēpeles filiālē pārtrauca realizēt pamatizglītības programmu, bet turpina realizēt pirmsskolas izglītības programmu bērniem no 2 līdz 6 gadu vecumam. No 2014./2015. mācību gada ar Domes lēmumu tika pārtraukta pirmsskolas izglītības programmas realizēšana Kuldīgas Centra vidusskolā.

Snēpeles filiālē šajā mācību gadā pirmsskolas izglītības grupā ir trīs 2012. gadā dzimuši bērni, septiņi 2011. gadā dzimuši bērni, pieci 2009. gadā dzimuši bērni un viens 2008. gadā dzimis bērns, kopā 16 pirmsskolas vecuma bērni.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav