Izraudzītas 10 Latvijas skolas digitālo pārmaiņu projektu īstenošanai

Pelču speciālā internātpamatskola-attīstības centrs ir viena no desmit Latvijas skolu komandām, kas iekļuvusi „Samsung Skola nākotnei” digitālo pārmaiņu īstenošanas programmas “Skolotājs 3.0” finālā, lai cīnītos par galveno balvu – EUR 10 000 jaunākajām “Samsung” tehnoloģijām savai skolai.

„Samsung Skola nākotnei” padomnieku grupa Pelču speciālo internātpamatskolu-attīstības centru vērtēja kā komandu ar izcilu vīziju, kas „deg” par sava projekta īstenošanu. Skaidri zina, ko vēlas sasniegt – ieviest jaunas pedagoģiskās metodes, izstrādāt individualizētas apmācības saviem skolēniem.

Latvijas skolu komandas – Aknīstes vidusskola, Ādažu vidusskola, Druvas vidusskola, Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola, Liepājas Raiņa 6. vidusskola, Pelču speciālās internātpamatskola, Pļaviņu novada ģimnāzija, Pļavnieku pamatskola, Saldus pamatskola un Viļānu pamatskola – turpmākos piecus mēnešus piedalīsies apmācību programmā un īstenos pārmaiņu projektus savā skolā. Mācības sāksies ar pieredzes apmaiņas braucienu uz Igauniju, lai iedvesmas lektoru vadībā apgūtu un izprastu mūsdienu izglītības un skolēnu vajadzības, kā arī lai satiktos ar Igaunijas ekspertiem, kuri dalīsies ar savu pieredzi digitālā pagrieziena īstenošanā viņu skolās. Nākamajos mēnešos sekos pārmaiņu vadības un līderības, kā arī tehnoloģiju un prezentācijas prasmju moduļi. Katrai komandai būs jāizstrādā un jāīsteno ilgtspējīgu pārmaiņu projekts, kura ietekme un mērķi definēti un tiks uzraudzīti vismaz turpmākos trīs gadus.

„Skolotājs ir „atslēga”, kas var pilnveidot un mainīt izglītības procesu, tāpēc pēc pagājušā gada tehnoloģiju apmācībām programmu esam papildinājuši ar līderības un pārmaiņu vadības kursiem. Programmas saturu veidojām kopā ar „Iespējamās misijas” un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ekspertiem, piedāvājot skolotājiem vērtīgu bezmaksas apmācību programmu un mentoru un ekspertu atbalstu. Tas palīdzēs skolām īstenot nozīmīgus pārmaiņu projektus, un tādejādi uzlabot skolēnu mācīšanās pieredzi. Padomnieku grupa ir izraudzījusies tās desmit skolas, kuru motivācija, vīzija un profesionālā varēšana apvienojumā ar apmācību programmu ļaus tām īstenot skolēniem vajadzīgās pārmaiņas un iedvesmot jaunām idejām arī citus!” stāsta Iveta Bojāre, „Samsung Electronics Baltics” Korporatīvās komunikācijas vadītāja.

„Samsung Skola nākotnei” bezmaksas apmācību programmai „Skolotājs 3.0” kopumā pieteicās 468 skolu direktori un skolotāji no 117 Latvijas skolām. Lai nodrošinātu pieteikumu objektīvu izvērtēšanu, tika izmantota „pusaklā” vērtēšanas metode – skolas tika vērtētas, nezinot to nosaukumus, atrašanās vietu un citu personalizējošu informāciju. Pusfinālā iekļuva 20 pārliecinošāko pieteikumu autori, un šo skolu komandas klātienes intervijās izvaicāja „Samsung skola nākotnei” Padomnieku grupa.

„Samsung Skola nākotnei” padomnieku grupas sastāvā irLatvijas Universitātes rektors prof. Mārcis Auziņš, zinātnieks un Latvijas Universitātes profesors Andris Ambainis, “Iespējamā misija” valdes locekle doktore Zane Oliņa, UNESCO Latvijas Nacionālās komitejas ģenerālsekretāra p. i. Baiba Moļņika, bankas “Citadele” valdes locekle Baiba Rubesa, Latvijas Vecāku apvienības “VISI” Rīgas pilsētas koordinatore Aira Rika, VSIA Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma metodiķe doktore Anita Zaļaiskalne, kā arī TechHub Rīga dibinātājs un Rīgas Ekonomikas augstskolas pasniedzējs Viesturs Sosārs.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav