Kuldīgas Centra vidusskolai panākumi konkursā

Pagājušajā nedēļā visā Latvijā norisinājās kultūras kanona konkursa vidusskolēniem pirmā no trim kārtām, kurā Kuldīgas Centra vidusskolas komanda guva iespēju turpināt cīņu otrajā kārtā.

Pirmā kārta notika visos Latvijas reģionos – Kuldīgas kultūras centrā, Cēsu kultūras centrā, Latgales vēstniecībā „GORS”, LKA Kultūras koledžā un Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā, kur visas nedēļas garumā vienkopus pulcējās 56 komandas. Pirmajā kārtā jauniešiem vajadzēja atrast ģimeni, kas kopj kādu tradīciju vismaz trīs paaudzēs, ievākt par to infomāciju un izveidot prezentāciju, kurā žūrija un citi konkursanti var iepazīt tradīcijas un paustās vērtības.

Skolu komandas vērtēja žūrija no Kultūras ministrijas, Nacionālā kultūras centra, Latvijas Kultūras akadēmijas, reģionu kultūras un izglītības nozaru pārstāvji. Kopumā komandu sniegums bija daudzveidīgs un aizraujošs, komandas bija cītīgi strādājušas, radoši parādot to, kas viņiem šķiet svarīgs. No plostiem līdz aušanai, no rudzu maizes cepšanas līdz nēģu tačiem, no ucināmajām dziesmām līdz kapu svētkiem – tik dažādas bija ģimenes un viņu tradīcijas, ar kurām konkursa jaunieši ļāva iepazīties arī pārējiem.

Otrajā kārtā piedalīsies 17 komandas, t.sk. Kuldīgas Centra vidusskolas komanda – Ieva Mediņa (12. klase), Madara Kāle (12. klase) un Annija Dadze (11. klase). Otrajā kārtā būs padziļinātāk jāiesaistās kultūras tradīciju izzināšanā un to videodokumentēšanā par izvēlētajām ģimenēm.No 17 scenārijiem tiks izvēlēti pieci labākie – pa vienam katrā reģionā (Vidzeme, Kurzeme, Zemgale, Latgale un Rīga), kuriem, iekļūstot trešajā kārtā, savs stāsts būs jārealizē dokumentālā īsfilmā. Darbs pie īsfilmu veidošanas notiks kopā ar Latvijas Kultūras akadēmijas audiovizuālās mākslas studentiem – režisoru un operatoru. Īsfilmas žūrijas vērtējumam tiks nodotas konkursa trešās kārtas noslēgumā (finālā) 2015. gada 27. martā Rīgā.

Šī gada konkursa tēma ir „Kultūras tradīcijas ģimenē”, konkursa mērķis ir veicināt skolēnu interesi par Latvijas kultūras vērtībām un tradīcijām, kas tiek koptas un uzturētas ģimenēs dažādos Latvijas kultūrvēsturiskajos novados, rosināt interesi gan par kultūras kanonā iekļautām, gan neiekļautām tradīcijām, kā arī popularizēt kulturoloģijas, humanitāro un sociālo zinātņu mācību priekšmetus un veicināt skolēnu pilsonisko līdzdalību Latvijas kultūrtelpas veidošanā.

Konkursu jau trešo gadu organizē Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Valsts Izglītības satura centru.  Katru gadu konkursa uzdevums atšķiras, pagājušajā gadā konkursa ietvaros jaunieši diskutēja par kultūras vērtībām, kuras radušās pēc 1991. gada un kuras būtu iekļaujamas Latvijas kultūras kanonā. Konkursa norisei var sekot līdzi arī facebook lapā https://www.facebook.com/kulturaskanons.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav