Kuldīgas novada izglītības iestādēs jauno mācību gadu sāk klātienē un saglabā brīvpusdienu programmu

KULDĪGAS NOVADA IZGLĪTĪBAS IESTĀDĒS JAUNO MĀCĪBU GADU SĀK KLĀTIENĒ
Foto: Lāsma Reimane

Jaunais mācību gads Kuldīgas novada skolās 1. septembrī ir sācies klātienē, ievērojot Covid-19 infekcijas ierobežošanas pamatprincipus – regulāru informēšanu, distancēšanos, higiēnu un personas veselības stāvokļa uzraudzību.

“Apsveicu jūs 1. septembrī, vēlu jums izturību un veiksmi! Mēs dzīvojam pārmaiņu laikā, tāpēc novēlu jums iemācīties pielāgoties šīm pārmaiņām. Mēs nezinām, kas mūs sagaida rīt, parīt, pēc mēneša vai gada. Uztveriet arī to kā savu izglītību. Vienmēr paturiet prātā pašu svarīgāko, kāpēc jūs nākat uz skolu. Katram no jums es novēlu labas sekmes mācībās,” jaunā mācību gada sākumā skolēniem novēl Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa.

Svinīgi Zinību dienas pasākumi

Kuldīgas novada skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs jauno mācību gadu ievadīja svinīgi Zinību dienas pasākumi. Tie pārsvarā norisinājās ārtelpā. Īpaša šogad ir pirmā skolas diena Kuldīgas 2. vidusskolas skolēniem, kuri atgriežas telpās, kas piedzīvojušas apjomīgu pārbūvi un vizuālas pārvērtības. Vairākos kabinetos iegādāts arī jauns aprīkojums.

Citādāk nekā ierasti mācības šogad norisināsies Kuldīgas Centra vidusskolas audzēkņiem. Tā kā skolas ēkā  norisinās pārbūve, skolēni un pedagogi šajā mācību gadā būs izvietoti sešās citās ēkās Kuldīgā – agrākajā muzeja krājuma ēkā Vakara ielā 6, kādreizējās pamatskolas telpās Ventspils ielā 16, V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas, E. Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas un Latvijas Universitātes Kuldīgas filiāles telpās, kā arī Kuldīgas novada sporta skolas vieglatlētikas manēžā.

Arī Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra pulciņu nodarbības šogad norisināsies citādi – tā kā ēku 1905. gada ielā 10 pārbūvē, pulciņu nodarbības norisināsies Kuldīgas Jauniešu mājā un Tehniskās jaunrades centrā, kā arī V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolā, kur notiks keramikas nodarbības.

Līdzšinējā Alsungas vidusskola jauno mācību gadu sāk kā Alsungas pamatskola, jo gan šogad, gan iepriekšējos divos mācību gados 10. klase šajā skolā netika nokomplektēta.

Visiem skolēniem – pašvaldības nodrošinātas brīvpusdienas un sabiedriskais transports

Visiem novada skolu skolēniem no 1. līdz 12. klasei, kā arī obligātās pirmsskolas programmas piecus un sešus gadus vecajiem bērniem audzēkņiem pašvaldība nodrošinās siltas un veselīgas brīvpusdienas. Tāpat skolēni ar pašvaldības atbalstu varēs izmantot iespēju bez maksas nokļūt skolā, uz profesionālās ievirzes vai interešu izglītības nodarbībām.

Pirmklasniekiem – personalizēti lineāli

Pirmoreiz uz skolu Kuldīgas novadā šogad dodas 301 pirmklasnieks. Skolas gaitu sākumā pirmklasnieki no pašvaldības dāvanā saņem personalizētu lineālu ar savu vārdu. Lineāli izgatavoti vietējā uzņēmumā “SEIC Wood & Toys”. Šī gada pirmklasnieku vidū vispopulārākie vārdi ir Marta un Kārlis.

1. septembra fotostūris

Kā ierasts, Zinību dienā skvērā pie Pilsētas laukuma 2. nama novada skolēnus, viņu vecākus un skolotājus iepriecina īpaši iekārtots 1. septembra fotostūris. Par to parūpējušās Kuldīgas novada būvvaldes vadītājas vietniece, māksliniece Inese Sulojeva un arhitekte Megija Gailīte. Aicinām izmantot iespēju iemūžināt sevi jaunā mācību gada sākumā!

Regulāra testēšana

Tā kā valstī noteikts, ka nodarbinātie un skolēni pamatizglītības un vidējās izglītības pakāpē var piedalīties ar derīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, vai ar negatīvu Covid-19 testu, jau pirms jaunā  mācību gada un arī tā laikā atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra noteiktajam algoritmam norisināsies testēšana, ko Kuldīgas novadā nodrošina E. Gulbja laboratorija. Tests nav jāveic personām ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Ar izglītības iestādē veikto testu tā derīguma laikā skolēns varēs piedalīties klātienē interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmās un darba ar jaunatni aktivitātēs arī citās izglītības iestādēs.

Mācību procesa īstenošanas modeļi

Skolās pastiprināti uzkops telpas un rūpīgi sekos līdzi regulārai roku mazgāšanai. Iespēju robežās, kamēr laikapstākļi atļaus, sporta stundas noturēs ārpus telpām. Bērni no 1.līdz 3. klasei klasēs uzturēsies bez sejas aizsegiem, bet koplietošanas telpās – ar sejas aizsegiem. Savukārt skolēni no 4. līdz 12. klasei gan klasēs, gan koplietošanas telpās uzturēsies ar sejas aizsegiem, izņemot gadījumus, kad skolēnam ir derīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. 

1. SEPTEMBRIS KULDĪGAS 2. VIDUSSKOLĀ

1. SEPTEMBRIS V. PLŪDOŅA KULDĪGAS VIDUSSKOLĀ

1. SEPTEMBRIS KULDĪGAS CENTRA VIDUSSKOLĀ

1. SEPTEMBRIS SKRUNDĀ

1. SEPTEMBRIS NĪKRĀCĒ

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav