Aicina uzņemt viesģimenē apmaiņas skolnieces no Vācijas

Jau vasaras izskaņā Latvijā YFU (Youth For Understanding) programmas ietvaros Latvijā iebrauks 14 apmaiņas skolēni no Argentīnas, Taizemes un Vācijas. Apmaiņas gadu – 11 mēnešus – apmaiņas skolēni pavada Latvijā, apmeklē vietējo skolu un iepazīst mūsu zemes kultūru un ikdienu. Tā kā apmaiņas skolēni programmas ietvaros dzīvo viesģimenēs, šobrīd aicinām atsaukties vēl 6 viesģimenes, kas  labprāt uzņemtu apmaiņas skolnieces no Vācijas.

„Viesģimenes nozīme apmaiņas skolnieka dzīvē ir neaprakstāma – tā ir iespēja ne tikai gūt starptautisku pieredzi, iepazīt apmaiņas skolnieka dzimtās zemes kultūru, bet arī uzlabot savas svešvalodu zināšanas, saprašanās prasmes, paplašināt savu redzesloku,” viesģimenes ieguvumus uzsver YFU Latvija programmu koordinatore Baiba Ezeriņa.

Šobrīd jau ir atrastas septiņas viesģimenes, kas piekritušas savā ģimenē uzņemt apmaiņas skolnieku uz vienu mācību gadu.  Jau zināms, ka apmaiņas skolēni nākamajā mācību gadā dzīvos Rīgā, Rēzeknē, Ogrē, Mārupē, Ikšķilē un Talsos.

Viesģimenes aicinām atsaukties no visas Latvijas. Lai uzņemtu skolnieku savā lokā, nav nepieciešami grezni apartamenti vai liela savrupmāja, galvenais, lai apmaiņas skolniekam ir sava guļvieta un sirsnīgi cilvēki apkārt, kas vēlas gūt šādu starptautisku pieredzi, iepazīstot citas kultūras.

Lai kļūtu par YFU viesģimeni, aicinām sazināties ar YFU biroju – Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., 67 212 025.

YFU apmaiņas skolēni no visas pasaules Latviju kā savu viesvalsti apmaiņas gadam izvēlas lielākoties mūsu dižās kultūras dēļ. Vēl bez kultūras kā iemeslu par labu izvēlei gadu pavadīt Latvijā jaunieši min skaisto un mierpilno dabu, ziemu, sniegu un, viņuprāt, interesanto tradīciju ar vārda dienu atzīmēšanu, kas citās valstīs nav ierasta prakse.

YFU ir viena no lielākajām skolēnu apmaiņas organizācijām pasaulē, kas dod iespēju vidusskolēniem vienu mācību gadu pavadīt ārvalstīs, dzīvojot izvēlētās zemes vietējā ģimenē un mācoties vietējā skolā. Ik gadu YFU programmā piedalās ap 7000 jaunieši no visas pasaules. Sadarbībā ar YFU Latvija nākamo mācību gadu Latvijā pavadīs 14 skolēni, bet 27 vidusskolēni no Latvijas dosies apmaiņas gadā uz kādu no pasaules valstīm gūt savu apmaiņas gada pieredzi ārzemēs.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav