Paraksta līgumu par starptautiskas maģistra studiju programmas īstenošanu Kuldīgā

starptautiskas maģistra studiju programma
Foto: Ingas Bērziņas arhīvs.

Kuldīgas novada pašvaldība un biedrība “Kuldīgas Mākslinieku rezidence” parakstījusi līgumu ar četrām augstskolām – Latvijas Mākslas akadēmiju, Lapzemes universitāti Somijā, Rīgas ekonomikas augstskolu un Igaunijas Mākslas akadēmiju – par starptautiskas maģistra līmeņa studiju programmas “Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas” īstenošanu Kuldīgā, sākot no 2021. gada rudens. Tālāk līgums ceļos pa pastu parakstīšanai uz Lapzemes Universitāti un Igaunijas mākslas akadēmiju.

Starptautiskā maģistra līmeņa studiju programma “Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas” un Kuldīgā topošais Kuldīgas mākslas klasteris ir reģionālās attīstības, ekonomiska atspēriena un reģiona ilgtspējas projekts. Sadarbībā ar starptautiskajiem partneriem īstenojamā studiju programma veicinās pastāvīgu starptautisku mācībspēku un studentu klātbūtni Kuldīgā.

Studiju programmas saturs – pakalpojumu dizains – mērķēts uz tādu zināšanu, prasmju un kompetenču kopumu, lai absolventi varētu kļūt par pārmaiņu ieviesējiem publiskā un privātā sektora uzņēmumos un organizācijās. Pakalpojumu dizaina pieejas centrā ir lietotājs – pakalpojuma saņēmējs –, kura vajadzības, lietošanas paradumi un ērtība ir galvenais atsauces materiāls pakalpojumu inovāciju izstrādei. Programmas izstrādātāji ir parūpējušies par to, lai piesaistītu labākos nozares speciālistus no Latvijas, Igaunijas un Somijas.

Informācija par uzņemšanu jaunajā studiju programmā tiks izsludināta 2021. gada vasarā.

Paralēli turpinās Kuldīgas Mākslas un radošā klastera ēkas pārbūve. Paredzams, ka studijas jaunajā klastera ēkā varēs uzsākt 2022. gada rudens semestrī.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav