Vairāk nekā 3000 jauniešu var bez maksas iegūt profesiju

Sākusies uzņemšana profesionālās izglītības iestādēs – Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā, kā arī citur Latvijā, kuras piedāvā jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem bez maksas apgūt kādu no profesijām.

Jaunietim jābūt 17 – 29 gadus (ieskaitot) vecam; pabeigta 9. vai 12. klase; gadu pirms uzņemšanas jaunietis nav saņēmis stipendiju citā Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā; var būt ar vai bez iepriekš iegūtas kvalifikācijas. Mācību programmām var pieteikties arī tie jaunieši, kas ir reģistrējušies Nodarbinātības valsts aģentūrā kā bezdarbnieki vai darba meklētāji.

Kāpēc izvēlēties tieši šīs mācību programmas?

  • Var saņemt stipendiju līdz 115 eiro mēnesī.
  • Iespēja iegūt profesijai nepieciešamo sertifikātu vai apliecību, ja to paredz konkrētā izglītības programma un tas nepieciešams darba tirgū, piemēram, autovadītāja apliecību.
  • Kvalifikācijas prakses laikā tiek apmaksāti ceļa izdevumi uz kvalifikācijas prakses vietu, izdevumi par naktsmītni (līdz 71 eiro mēnesī), civiltiesiskā apdrošināšana un obligātās veselības pārbaudes izdevumi, ja to paredz izvēlētās profesijas specifika.

Profesionālās izglītības iestādes, kas iesaistījušās ESF projektā, 32 Latvijas pilsētās līdz 1. septembrim gatavas uzņemt vairāk nekā 3 300 audzēkņu. Programmu un profesiju klāsts ir ievērojams. Jaunieši varēs apgūt, piemēram, lokmetinātāja, tērpu stila speciālista, apdares darbu strādnieka, vizuālās reklāmas noformētāja, kuģa pavāra, zobārsta asistenta, ēku siltinātāja, interjera dizaina speciālista, datorsistēmu tehniķa un citas profesijas.

Tas ir ieguldījums Tavā nākotnē, ko finansē Eiropas Sociālā fonda darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” specifiskā atbalsta mērķa 7.2.1. 2.kārtas projekts „Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana garantijas jauniešiem ietvaros”.

Vairāk par profesijām, uzņemšanas laikiem un nosacījumiem: www.niid.lv.

Papildu informācija par projektu pieejama: www.viaa.gov.lv sadaļā „VIAA īstenotie projekti”.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav