Kuldīgas novadā aicina skolēnus uzzīmēt kaķu māju

kakis
Foto: Ričards Sotaks

Kuldīgas novada pašvaldība aicina 5.-9. klašu skolēnus piedalīties zīmējumu konkursu “Uzzīmē kaķu māju!” Konkursa mērķis ir iegūt ideju par to, kāda varētu izskatīties kaķu māja, ko iecerēts izgatavot un uzstādīt bezsaimnieku kaķu vajadzībām.

Konkurss norisināsies līdz mācību gada beigām, 29. maijam. Konkursa nolikums publicēts zemāk, kā arī nosūtīts vizuālās mākslas skolotājiem, aicinot par konkursu painformēt savus audzēkņus.

Zīmējums var būt uz A3 vai A4 izmēra lapas zīmuļu, krītiņu vai flomasteru tehnikā. Katrā klašu grupā pašvaldība pasniegs balvu vienam uzvarētājam, bet “Grand Prix” ieguvējs piedzīvos to, kā pēc viņa piedāvātā dizaina izgatavos kaķu māju. 

Programmai “Noķer-sterilizē-atlaid” – jau rezultāti

Lai mazinātu klaiņojošu bezsaimnieku kaķu nekontrolētu vairošanos, 2019. gadā pašvaldība ieviesa programmu “Noķer-sterilizē-atlaid”. Par nepieciešamību sterilizēt vai kastrēt klaiņojošos bezsaimnieku kaķus iedzīvotājiem jāvēršas pie pašvaldības vides speciālistes Daces Jansone (tālr. 27025423), kura organizē to noķeršanu, nogādāšanu veterinārajās klīnikās, kā arī to atgriešanu vidē.

Klaiņojošos bezsaimnieka kaķus sterilizē un kastrē “Obodņikova veterinārajā servisā” un patversmē “Mīļās ķepiņas”. Kopā šīs programmas ietvaros 2019. gadā un šī gada pirmajos trīs mēnešos sterilizētas 59 kaķenītes un kastrēti 25 runči.

Mājas meklē patversmē nonākuši kaķi

Dzīvnieku patversmē “Mīļās ķepiņas” nesen nonākuši gan 11 pusotru līdz divus mēnešus veci kaķēni,  gan deviņi pieauguši kaķi. Kaķi būs pieejami adopcijai no 19. maija. Atsaucīgi cilvēki, kuri vēlētos dot kaķiem mājas, var pieteikties, zvanot M. Līdakai darba dienās no 10.00–18.00 pa tālruni 26336191.

NOLIKUMS