“Laimes vieta Kuldīgā” – jaunieši radoši izpaužas kopīgā nodarbībā ar Domes priekšsēdētāju

Foto: Ričards Sotaks

22. janvārī Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa viesojās Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolā, kur bija uzaicināta, lai dalītos savās pārdomās par tēmu “Veselā vidē, vesels cilvēks”. Priekšsēdētāja 12. klašu skolēniem pastāstīja par to, cik svarīgi, ka katrs esam ne vien fiziski veseli, bet arī mentāli sakārtoti. Tāpat pašvaldības vadītāja lekcijas otrajā daļā radošā uzdevumā ar jauniešiem domāja par līdzšinējās Rūpniecības preču tirgus ēkas turpmāko izmantošanu.

Nodarbības pirmajā daļā I. Bērziņa skolēniem sacīja, ka pašvaldības mērķis ir iedzīvotāju fiziskā un mentālā labklājība. Ja mums apkārt ir sakārtota vide, tad arī mēs paši esam sakāroti. Tāpēc pašvaldība aktīvi rūpējas par pilsētas sakārtošanu. Pašvaldības vadītāja jauniešiem rādīja vairākus piemērus no sociālajiem tīkliem, kur veiksmīgi tiek izplatītas viltus ziņas. Piemēram, ASV, Luiziānas štatā tika ziņots, ka noticis ķīmiskais sprādziens. Šo informāciju un aculiecinieka video izplatīja arī ietekmīgais ziņu kanāls CNN, taču pēc apstākļu noskaidrošanas atklāja, ka nekas no tā nav patiesība.

Tāpat I. Bērziņa 12. klašu skolēniem pastāstīja, kā ar moderno tehnoloģiju palīdzību viegli ir iespējams radīt viltus sociālo tīklu kontus un neesošus cilvēkus. Jauniešiem bija iespēja apskatīt sešu cilvēku fotoattēlus. Trīs no tiem bija īsti, bet trīs – mākslīgā intelekta veidoti. Jauniešiem tā arī neizdevās atšķirt, kuri ir īsti, bet kuri – viltus. Domes priekšsēdētāja skolēniem pastāstīja interesantu faktu – lai sociālajos tīklos nopirktu sev vajadzīgo ziņu atpazīstamību, nepieciešami vien desmit ASV dolāri, bet veselai kampaņai – aptuveni 300 ASV dolāri. Tāpēc I. Bērziņa skolēniem uzsvēra, ka mentāli vesels cilvēks ir tāds, kurš ir spējīgs kritiski domāt, analizēt un neuzķerties uz viltus ziņu trikiem.

Nodarbības otrajā daļā I. Bērziņa jauniešiem deva praktisku uzdevumu – izdomāt, ko nākotnē izveidot līdzšinējā Rūpniecības preču tirgus ēkā tā, lai iecere iedzīvotājiem būtu vērtīga un noderīga. 

Jaunieši sadalījās četrās grupās. Pašvaldības speciālisti skolēniem bija sagatavojuši darba lapas ar ēkas plānojumu, tās attēliem un specifikāciju. Grupu darbā jauniešiem bija jāatbild uz diviem jautājumiem – ko nākotnē varētu izveidot Rūpniecības preču tirgus ēkā un kā šo ēku padarīt videi draudzīgu?

Pēc intensīvām diskusijām katrai grupai bija jāprezentē savas idejas. No jauniešiem izskanēja tādi priekšlikumi kā boulinga, skrituļslidotavas, ēdnīcas/bāra un bērnu atrakciju izveidošana, ko varētu nosaukt par “Laimes vietu Kuldīgā”. Tāpat jaunieši ierosināja ēkā izvietot multifunkcionālu sporta kompleksu ar vairākiem pludmales volejbola un mākslīgās zāles futbola laukumiem, kā arī sporta inventāra noliktavu. Izskanēja ierosinājums izbūvēt ēkas otro stāvu, kur varētu būt pasākumu zāle. Papildus jaunieši ierosināja izveidot batutu parku, SPA centru, šķēršļu joslu un alpīnisma sienas. Vairākas grupas atbalstīja boulinga ieceri. Tikmēr, lai padarītu ēku videi draudzīgāku, izskanēja ierosinājums uz tās slīpajām ārsienām izvietot saules baterijas.

Lai izvēlētos vislabāko ideju, priekšsēdētāja aicināja skolēnus izmantot savus viedtālruņus. Jauniešiem bija jāapmeklē mājaslapa www.slido.com un jānobalso par sev tīkamāko priekšlikumu. Ar 30% atbalstu uzvarēja ideja par “Laimes vietu Kuldīgā”. Visi skolēni no pašvaldības saņēma nelielas veicināšanas balvas.

Noslēgumā, izmantojot platformu “SLIDO”, I. Bērziņa lūdza katram izvēlēties trīs vārdus, ar kuriem jauniešiem asociējas Kuldīga. Vispopulārākā atbilde bija “Mājas”. 

FOTOGALERIJA

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav