Vilgāles pamatskolai mainīs nosaukumu

vilgāles sakumskola
Foto: Ričards Sotaks

Kuldīgas novada Domes deputāti 23. janvāra sēdē nolēma, ka no šī gada 1. septembra Vilgāles pamatskolas nosaukums būs Vilgāles sākumskola.

Pērn novembrī deputāti jau nolēma no 2020. gada 1. septembra reorganizēt Vilgāles pamatskolu, turpinot realizēt pirmsskolas izglītības programmu un pamatizglītības pirmā posma izglītības programmu (1. – 6. klasei), strādājot pēc Montesori pedagoģijas. Šī lēmuma saskaņošanas laikā ir saņemta norāde no Izglītības un zinātnes ministrijas, ka saskaņā ar Vispārējās izglītības likuma prasībam pamatizglītības pirmā posma izglītības programmas īsteno sākumskolas. Tāpēc maināms skolas nosaukums.

Pērn Vilgāles pamatskolas direktore Aiga Žīle aizsāka mērķtiecīgu virzību uz izglītības programmu īstenošanu, strādājot pēc Montesori pedagoģijas no pirmsskolas līdz pat 6. klasei. 21 darbinieks apmeklēja pedagogu profesionālās pilnveides kursus. Pirmsskolas izglītības grupas ir pārvietotas uz skolas galveno ēku, kur šogad renovētas un atbilstoši Montesori pedagoģijai iekārtotas telpas. Pavasarī taps arī rotaļu laukums. Pirmsskolas grupās gan Vilgālē, gan Snēpelē pedagogi un skolotāju palīgi jau strādā pēc Montesori pedagoģijas.

Šajā mācību gadā Vilgāles pamatskolā no 1. līdz 9. klasei mācās 70 skolēni, tai skaitā 16 apmācībā ģimenē, bet pirmsskolas programmā grupas apmeklē 51 bērns no 1,5 līdz 6 gadu vecumam, tai skaitā 30 Vilgālē un 21 – Snēpelē.

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav