Turlavas pamatskolas skolēni iepazīst koku

turlavas skola
Foto: Elita Lampa

Lauku bērniem daba un tās elementi ikdienā ir tuvu. Bet lai uz tik pierasto koku paskatītos no dažādiem rakursiem, Turlavas pamatskolas 5. un 6. klases skolēni programmā “Latvijas skolas soma” apmeklēja SIA “Namdara darbnīcas” nodarbību “Koka daudzveidīgā dzīve”.

Nodarbība bija ļoti pārdomāta. Bija gan teorētiskā sadaļa, gan praktiska darbošanās un atpūta, iepazīstot spēles no koka. Skolēni tika sadalīti grupās, tāpēc ikviens varēja pilnvērtīgi saņemt visas nodarbības piedāvātās iespējas.  

Skolēni iepazina koku caur kultūras un radošuma prizmu, jo vienu darba grupu vadīja koka amatnieki. Informācija tika pasniegta skolēniem saistoši. Visi izdales materiāli bija īpaši estētiski un pārdomāti. Dabaszinību skolotāja atzinīgi novērtēja uzskates materiālus un iegūtās darba lapas, ko pēc tam skolēni izmantoja mācību stundās.  

Visvērtīgākais bija tas, ka skolēni varēja aktīvi līdzdarboties, radoši izpausties, iepazīt Latvijai raksturīgāko dabas materiālu, sasaistot tradicionālo kokamatniecību ar mūsdienām.

Niklāvs Jansons no 5. klases bija lepns par savu izgatavoto mākslas darbu no koka tāss un teica: “Man ļoti patika strādāt ar koka instrumentiem. Pieaugušie, kas vadīja nodarbību, ļoti interesanti stāstīja un ļāva daudz darīt pašiem.”

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav