Z. A. Meierovica Kabiles pamatskolas 7.-9.kl. skolēni izzina Liepājas vēsturiskos faktus.

Lai noskaidrotu vēsturisko faktu, ka Liepāja ir bijusi Latvijas galvaspilsēta, 3.oktobrī, Z. A. Meierovica Kabiles pamatskolas 7.-9.kl. skolēni  iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atbalstītajā programmā devās uz šo pašu pilsētu pie jūras. Vispirms tika apmeklēti vēsturiski objekti – tādi kā Karosta, Liepājas cietoksnis Redāns. Pēc tam notika pavisam neparasta stunda – drāma jeb precīzāk, teātra izrāde Liepājas teātrī “Liepāja – Latvijas galvaspilsēta”.

IMG 7296 1024x682

Izrāde ir par to salīdzinoši īso periodu, kad Latvija nesen kā dibināta, bet tās brīvība jāaizstāv un jāizcīna zeme, kurā tautai pastāvēt. Brīvības cīņas, kuru laikā Liepāja uz mirkli kļūst par Latvijas galvaspilsētu, kad tieši šīs pilsētas ostā uz kuģa "Saratov" patveras Kārļa Ulmaņa Pagaidu valdība, ilgst no 1918. līdz 1920.gadam, un tikai pēc to noslēguma tā pa īstam ir tapusi Latvijas valsts.

Mums, skatītājiem, pat bija grūti pateikt, kuram savu apbrīnu izteikt vairāk - cilvēkiem, kuri to radīja, vai aktieriem, kuri to visu iznesa ar milzīgu meistarību.

IMG 7349 1024x682

Ja runa ir par cilvēkiem, kuri radīja šo meistardarbu, tad lugas autore ir Rasa Bugavičute-Pēce, režisors Valters Sīlis. Šo abu cilvēku sadarbības rezultātā ir tapis brīnišķīgs stāsts, kas burtiski kā mozaīka sastāv no sīkiem, sīkiem fragmentiem, kuri salikti kopā veido gan Liepāju pirms simts gadiem, gan parāda vienkāršā cilvēka likteni šo nozīmīgo notikumu priekšgalā. Un mēs tajā visā varējām iejusties un labāk izprast mūsu Latvijas vēstures notikumus.

Paldies par neparasto vēstures un literatūras stundu!

latvijas skolas soma logo

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav