Z. A. Meierovica Kabiles pamatskolas svinību zāli pieskandināja monoizrāde "KOKLĪTES CEĻOJUMS"

Pašā rudens lapkritī, 10. oktobra pēcpusdienā, Z. A. Meierovica Kabiles pamatskolas svinību zāli pieskandināja dažādu seno mūzikas instrumentu skaņas.  Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atbalstītajā programmā viesos pie 1.-6.kl. skolēniem ar monoizrādi "KOKLĪTES CEĻOJUMS" bija ieradies aktieris un dziesminieks Edgars Lipors, kurš pasakas formā iepazīstināja ar dažādiem mūzikas instrumentu tēliem – bungām, dūkām, mandolīnu, ermoņikām, u.c., kam ir savs izskats un individuāls skanējums.

Musu Skolas soma KOKLITES  CELOJUMS

Ar skaistām kokles skaņām aktieris Edgars Lipors iepazīstināja ar Mazo Koklīti, kura dzīvo kopā ar savu tēti Lielo Kokli, un kā jau maziņai un zinātkārai radībai, ir daudz jautājumu par apkārtējo pasauli. Tie nekad nebeidzas, jo rodas jauni un jauni, kā piemēram, kāpēc puķes aug uz augšu, kāpēc saule ir dzeltena, kāpēc sniegs ir balts utt. Lai to visu noskaidrotu, mazā Koklīte kopā ar skatītājiem dodas pasaulē rast atbildes uz saviem neskaitāmajiem jautājumiem.

Atraktīvajā izrādē klausītājiem bija iespēja gan līdzi dziedāt, gan izdejoties, kā arī izmēģināt prasmi izvilināt skaņas no bungām! Pēc izrādes tieši puišiem bija lielākā interese par seno mūzikas instrumentu uzbūvi un skaņām. Mākslinieks labprāt visiem pastāstīja un atbildēja uz individuāliem jautājumiem. Paldies par interesanto pasākumu!

 

latvijas skolas soma logo

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav