Karjeras nedēļā izzinās nākotnes profesijas

karjeras nedela

Kuldīgas novadā no 14. līdz 18. oktobrim norisinās ikgadējā Karjeras nedēļa, kuras fokusā ir nākotnes profesijas. Karjeras nedēļa šogad tiek aizvadīta ar saukli “Ielogojies nākotnē!”, rosinot jauniešus apzināties straujās izmaiņas tehnoloģijās, sabiedrībā un vidē, kas nosaka nepieciešamību jau tagad attīstīt specifiskas prasmes un kompetences, lai veiksmīgi iekļautos nākotnes darba tirgū.

Karjeras nedēļas laikā Latvijas skolās un citās izglītības iestādēs notiks dažādi karjeras veidošanai veltīti pasākumi, radošās darbnīcas un diskusijas, kuros tiks akcentēta mākslīgā intelekta un tehnoloģiju loma nākotnes profesijās.

Vidusskolēniem un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem Kuldīgā, Daugavpilī, Valmierā, Ogrē un Rīgā būs iespēja piedalīties aizraujošā diskusijā “Šodien sākas nākotne!”. Uz diskusiju aicinātas iedvesmojošas personības, lai spriestu par tehnoloģiju un mākslīgā intelekta nozīmi mūsdienās, to attīstību tuvākajā desmitgadē un ietekmi uz nākotnes darba tirgu. Diskusijas dalībnieku vidū ir TET robotu tehnoloģijas izveidotāja un robotu treneru vadītāja Inese Zariņa, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra pārstāve Linda Curika, kopienas Riga TechGirls līdzdibinātāja un virtuālās realitātes platformas bērniem ar autismu izveidotāja Marina Petrakova, kā arī virkne pētnieku un uzņēmēju, kuri jau šobrīd strādā ar nākotnes tehnoloģijām. Diskusijas vadīs izaugsmes treneris Dinārs Zāģeris.

Karjeras nedēļas ietvaros vairākas Kuldīgas novada pašvaldības izglītības iestādes organizēs ar Karjeras nedēļas 2019 tēmu “Nākotnes profesijas!”, īpaši uzsverot saukli “Ielogojies nākotnē!”. Piemēram, Vārmes un Vilgāles pamatskolā viesosies Nodarbinātības Valsts aģentūras karjeras konsultante, lai runātu par nākotnes profesijām, Ēdoles pamatskolas skolēni tiksies ar mediju un komunikācijas nozares pārstāvjiem, V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas 1. klašu skolēni kopā ar klašu audzinātājiem mēģinās saprast, kas slēpjas zem vārdu salikuma “Nākotnes profesijas” un mēģinās to atspoguļot pašu veidotajos darbos, no kuriem tiks veidota izstāde “Nākotnes profesijas!”. Tāpat V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas 7. klašu skolēni dosies uz Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumu, lai saprastu un izzinātu, kādas tur ir iespējas kļūt par nākotnes profesiju pārstāvi. Savukārt Kuldīgas Centra vidusskolā viesosies Nacionālo Bruņoto spēku pārstāvji, lai stāstītu par tajos sastopamajām profesijām un to nākotnes iespējām, un Kuldīgas 2. vidusskolā klašu audzinātāji kopā ar skolēniem diskutēs, izzinās un mēģinās izspēlēt nākotnes profesijas.

„Kā jau ierasts, arī šogad valstī notiek Karjeras nedēļa. Šajā gadā uzmanība tiek pievērsta nākotnes profesijām. Karjeras nedēļas moto “Ielogojies nākotnē!” rosina jauniešus apzināties straujās izmaiņas tehnoloģijās, sabiedrībā un nākotnes profesijās. Tas nozīmē, ka jauniešiem jau tagad ir nepieciešamība attīstīt prasmes, iemaņas un kompetences, kas vēlāk, iegūstot profesiju, veiksmīgi ļautu iekļauties nākotnes darba tirgū.” karjeras nedēļu komentē Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra karjeras un audzināšanas darba speciāliste Līga Kovaļeva.

Par karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt iespējamo nodarbošanos  nākotnē, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties dažādās diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos.  

Karjeras nedēļas pasākumus organizē 83 Latvijas pilsētas un novadi. Jau otro gadu Karjeras nedēļa ir ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” aktivitāte un šogad tajā piedalās teju visi projektā iesaistītie partneri – 75 Latvijas pilsētu un novadu pašvaldības un pašvaldību apvienības un 17 profesionālās izglītības kompetences centri.

Karjeras nedēļu jau septīto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra un to finansē ESF projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Karjeras nedēļas pasākumu programma pilsētu un novadu skolās pieejama tīmekļa vietnē: viaa.gov.lv/karjerasnedela, savukārt jaunumi sociālajos tīklos facebook.com/TavaiKarjerai, facebook.com/VIAA.LV, draugiem.lv/viaa, twitter.com/TavaiKarjerai un twitter.com/VIAA_LV.

AFIŠA

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav