Piešķir pašvaldības stipendiju topošajai bioloģijas skolotājai

stipendija
Foto: Ričards Sotaks

13. septembrī Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa un Liepājas Universitātes 4. kursa studente, topošā bioloģijas skolotāja Laura Šternberga parakstīja līgumu par Kuldīgas novada pašvaldības stipendijas piešķiršanu.

Alsundzniece L. Šternberga ir pirmā stipendiāte jaunajā pašvaldības stipendiju programmā. Viņa apgūst pamatizglītības skolotāja specialitāti ar tiesībām mācīt bioloģiju 7.-9. klasei. L. Šternberga stipendiju saņems 50 % apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Pašvaldības Izglītības nodaļai uzdots sadarbībā ar Kuldīgas novada izglītības iestāžu vadītājiem plānot stipendiātei darba vietu pēc studiju pabeigšanas.

L. Šternberga sacīja, ka stipendija būs finansiāls atbalsts, jo viņa tikai mācās, paralēli nestrādājot. Viņa savulaik izvēlējusies kļūt par bioloģijas skolotāju, jo skolas laikā viņai paticis, kā šo priekšmetu pasniegusi skolotāja Ruta Zauere. Studējot pārliecinājusies, ka izdarītā izvēle ir pareiza – tas esot tieši tas, kas patīkot. L. Šternberga studiju laikā vairākas reizes bijusi praksē Liepājas skolās. Arī 4. kursā paredzēta prakse, un stipendiāte iecerējusi praksi iziet kādā no Kuldīgas skolām. 

Pašvaldība jauno stipendiju programmu izveidoja, laiKuldīgas slimnīcā un vispārizglītojošajās skolās piesaistītu jaunos speciālistus. Tās ietvaros uz pašvaldības atbalstu varēja pretendēt studenti no trešā līdz sestajam kursam, kuri studē kādā no Domes noteiktajām atbalstāmajām specialitātēm: anesteziologs-reanimatologs, ginekologs-dzemdību speciālists, pediatrs/neonatologs, internists, fizikālās un rehabitācijas medicīnas ārsts, medicīnas māsa (jebkurā specialitātē), ķīmijas skolotājs,  programmēšanas skolotājs, fizikas skolotājs, bioloģijas skolotājs. Saistošie noteikumi par stipendiju piešķiršanas kārtību un nosacījumiem bija publicēti pašvaldības mājaslapā kuldiga.lv. Stipendijām varēja pieteikties no 1. jūlija līdz 9. augustam.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav