Gūst jaunu pieredzi Turcijā

erasmus
Foto: Seval Gegez

No 25. maija līdz 1. jūnijam Pelču speciālās internātpamatskolas – attīstības centra skolēni Agris Baldiņš, Markuss Zorģis, Evita Bērtule un Paula Ilvija Pliska kopā ar skolotāju Tomu Zatleru un atbildīgo par projekta publicitāti Sanitu Lugovsku devās Erasmus+ programmas projekta “Māksla dzīvei: dzīves prasmju attīstīšana ar mākslas palīdzību”  (“Arts for Life: developing life skills through the arts”) skolēnu īstermiņa mobilitātē, ko organizēja “Sehit Ibrahim Karaoglanoglu Ortaokulu” skola Turcijā, Muglā. Kopā ar skolēniem devās arī izglītības iestādes direktore Ināra Oļena.

Projekta partneri no Polijas, Lietuvas, Portugāles un Turcijas izvērtēja otrā pusgada aktivitāšu norisi un rezultātus. Pirmajā mobilitātes dienā katras valsts skolēni prezentēja paveikto – Polijas skolēni iesaistīja visus dalībniekus poļu nacionālo ornamentu pagatavošanā, turku un portugāļu skolēni priecēja ar nacionālo deju priekšnesumiem, savukārt Latvijas komanda demonstrēja modes skati ar pašdarinātiem, košiem tērpiem, izraisot skatītāju atzinību un sajūsmu.

Katru dienu skolēni piedalījās dažādās aktivitātēs un radošās darbnīcās: “Erbu māksla”, “Kolāžu veidošana”, “Kreatīvā māksla”, “Darbs ar mālu”. Skolēni devās interesantās ekskursijās uz ievērojamām un vēsturiskām Turcijas vietām, ar kuģīti ceļoja pa Bosfora jūras šaurumu, kā arī izbaudīja atvēsinošas peldes Vidusjūrā. Starp skolēniem valdīja līksms atkalredzēšanās noskaņojums, tika dibinātas jaunas draudzības saites. Valodu barjera nebija šķērslis kopējām spēlēm un laika pavadīšanai, jo smaids un labestība vienoja projekta mobilitātes dalībniekus visas nedēļas garumā.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav