Kuldīgas novadā var pieteikties mācībām pieaugušajiem 54 programmās

macibas pieaugusajiem

Visā Latvijā turpinās ceturtā pieteikšanās kārta Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Kuldīgas novadā var pieteikties mācībām 54 izglītības programmās četrās izglītības iestādēs. Strādājošie vecumā no 25 gadiem pirmoreiz to var ātri un ērti izdarīt tiešsaistē līdz 28. jūnijam.

Kuldīgas novadā palielinājies mācību klāsts

Latvijā kopumā šajā kārtā iedzīvotāji var izvēlēties apgūt kādu no vairāk nekā 800 dažāda garuma un satura izglītības programmām, kas pieejamas 46 Latvijas pilsētās un novados. Kuldīgas novadā piedāvāto mācību klāsts audzis divas reizes - no 25 izglītības programmām 2018. gadā uz 54 mācību programmām šogad.

Visā Latvijā, tostarp arī Kuldīgas novadā pirmoreiz var pieteikties mācībām mūžizglītības kompetencēs, kas palīdz iegūt dzīves garumā noderīgas prasmes, lai pielāgotos izmaiņām darba tirgū. Kuldīgas novadā šīs kompetences var apgūt kādā no 21 izglītības programmām. To klāstā ir tādas mācības kā komandas darba vadīšanas ABC, produkta veidošana un pārdošana, digitālās prasmes darba vajadzībām, iecere veiksmīgai uzņēmējdarbības uzsākšanai, finanšu un informācijas pratība pieaugušajiem un citas.

Līdzīgi kā iepriekšējās kārtās 33 izglītības programmas Kuldīgas novadā pieejamas piecās tautsaimniecības nozarēs. To vidū ir arī tādas visā Latvijā pieprasītas izglītības programmas kā digitālais mārketings, datu analīze un pārskatu sagatavošana ar MS Excel un Agile projektu vadība, kā arī citas programmas. 

Jaunums - pieteikšanās tiešsaistē

Pirmo reizi projekta laikā pieteikšanās norit tiešsaistē mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv jebkurā diennakts laikā. Iedzīvotājiem vairs nav jāsūta pieteikums e-pastā vai jādodas uz izglītības iestādi klātienē.

Ja strādājošajiem nepieciešams informatīvs atbalsts piemērotāko mācību izvēlei vai nav iespēju pieteikties mācībām tiešsaistē, konsultācijas un iespēju pieteikties klātienē nodrošina pieaugušo izglītības koordinatori 82 VIAA sadarbības pašvaldībās, tostarp arī Kuldīgas novadā, kā Alsungas un Skrundas novadā. Visu koordinatoru kontakti pieejami www.macibaspieaugusajiem.lv.

Mācībām var pieteikties strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam, tostarp jaunie vecāki bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības, un strādājoši pensionāri. Ikviens strādājošais mācīties šī projekta ietvaros var vienu reizi. Kuldīgasnovada un tuvējo novadu iedzīvotāji var pieteikties mācībām arī citās Latvijas vietās.

Kuldīgas novadā mācības šajā kārtā piedāvā četras izglītības iestādes - Latvijas Universitāte, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums, Kuldīgas pieaugušo neformālās izglītības iestāde un uzņēmējdarbības atbalsta centrs METRO un mācību centrs BUTS.

Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem iedzīvotājiem mācības ir bez maksas, pārējiem strādājošajiem jānodrošina 10% līdzmaksājums, kuru var finansēt arī darba devējs. Mācību maksa ir atkarīga no izglītības programmas veida un ilguma. Tie ir vidēji 36 eiro īsākajās izglītības programmās, kā arī vairāki simti eiro garākajās programmās, kurās var iegūt profesiju.

Plašāka informācija par uzņemšanas nosacījumiem, mācību un atbalsta iespējām, kā arī visu mācību saraksts ir publicēts projekta tīmekļa vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.

Mācījušies jau vairāk nekā 260 cilvēku

Kopš projekta uzsākšanas 2017. gadā tajā noritējušas jau trīs pieteikšanās kārtas, kurās mācības uzsākuši vairāk nekā 17 000 strādājošo. No Kuldīgas, Alsungas un Skrundas novadiem projektā līdz šim iesaistījušies 269 strādājošie, no kuriem 93% mācības pabeiguši. 30% mācību dalībnieku ir vecumā no 45 gadiem, kas apliecina novadu iedzīvotāju gatavību mācīties mūža garumā.

Līdz šim Kuldīgas un tuvējo novadu iedzīvotāju vidū populārākās ir bijušas mācības šūto un dekoratīvo izstrādājumu ražošanas tehnoloģijā, datu analīze un pārskatu sagatavošana ar MS Excel, mēbeļu restaurācija, dažādu kategoriju autovadītāju apmācības, punktveida metināšana, koka izstrādājumu dizains un restaurācija, kā arī telpu noformējums un interjers. Daļa no tām pieejamas apguvei arī šajā kārtā.

ES fondu pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam un veicinātu gan strādājošo konkurētspēju, gan darba produktivitātes pieaugumu. Projektu finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, ieguldot tajā vairāk nekā 25 miljonus eiro.

INFOGRAFIKA  - KARTE

Kuldīgas novada koordinators

Una Matisone
Kuldīgas novada pašvaldības Izglītības nodaļas speciāliste 
Tālr. 6 3322540
Mob.tālr. 26542280
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.