V.P.K.V. sociālā pedagoģe izglītojas par konfliktu mediāciju Itālijā

erasmus
Foto: DINO MARCO PRIMERANO

No 7. līdz 14. aprīlim V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas sociālā pedagoģe Sandra Blumberga apmeklēja apmācību kursu “Konflikta mediācija mācību procesā” (“Conflict mediation in teaching”) Itālijā, Romā. Mācības organizēja mācību centrs “I.N.F.O.L – Innovazione Formazione Orientamento e Lavoro”. Brauciens notika Eiropas Savienības  Erasmus + programmas projekta “Skolotāji un vecāki kopā spēks” ietvaros.

Projekta mērķis ir attīstīt sadarbību starp pedagogiem un skolēnu vecākiem. Viens no veidiem sadarbības attīstīšanai ir komunikācijas un konfliktu risināšanas prasmju attīstīšana pedagogiem. Konfliktu risināšanas iemaņām vajadzētu būt vienam no pamatelementiem, plānojot skolu mācību programmas, disciplinēšanas pieejas un vadības stilu. Pētījumos ir konstatēts – jo vairāk konfliktu risināšanas tehnikas iedzīvojušās skolas atmosfērā, jo vairāk samazinās vardarbība, mobings, uzvedības traucējumi, uzlabojas skolu vadība un skolēnu sociālā un emocionālā attīstība.

Stāsta projekta dalībniece – sociālā pedagoģe Sandra Blumberga: “Visbūtiskākais mediācijas ieguvums ir tas, ka tā efektīvi atrisina konfliktus. Kursā, brīnišķīga trenera/pasniedzēja vadībā, galvenā uzmanība tika pievērsta tam, lai sniegtu mums iespēju uzzināt konfliktu iemeslus un novērtēt citu cilvēku perspektīvu (pat tad, ja nepiekrītam). Apmācību kursa laikā laiks tika veltīts tam, lai mācītos uzdot jautājumus, kas atklāj konflikta būtību; vispiemērotākā laika atrašanai sekmīgai konfliktu risināšanai; klausīšanās prasmēm u.c. Komunikācija sākas ar uzticēšanos, kas  ir veiksmīgas komunikācijas pamatā. Ja tu tici partnerim, ir viegli komunicēt, saprast, kāpēc kaut ko dari, virzīties uz priekšu, justies laimīgam ikdienā. Būtu ideāli, ja mēs mācētu pateikt skolēniem, citiem cilvēkiem: “Ticu tev! Tas nekas, ja tu kļūdījies! Nāc pie manis un runā ar mani!” Šo dienu laikā varēju iepazīties un strādāt kopā ar Čehijas, Rumānijas, Spānijas, Polijas, Grieķijas un Portugāles skolu pārstāvjiem, trenēt, pilnveidot savas angļu valodas prasmes.”

Projekts tiek realizēts ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu.

 

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav