Kuldīgas Centra vidusskolas skolēni viesojas Eiropas Parlamentā Strasbūrā

Foto: Ance Brālīte

Kuldīgas Centra vidusskola ir viena no aptuveni 70 Latvijas skolām, kas  šogad piedalās Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas programmā. Kuldīgas Centra vidusskola izveidojusi savu Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas junioru komandu, veidojot dažādas prezentācijas par ES tēmām, apmeklējot seminārus un lekcijas, kā arī skolā uzņemot Eiropas Parlamenta Informācijas biroja pārstāvjus. 

No 5. līdz 9. martam Kuldīgas Centra vidusskolas 12 skolēnu grupa un skolotāja Inga Reimane devās piedzīvojumu pilnā braucienā uz Strasbūru, kas tika iegūts kā balva par aktīvu darbību. 7.martā Eiropas Parlamentā pasākumā EUROSCOLA tikās vairāk kā 600 skolēni no dažādām ES valstīm, kuri iejutās Eiropas Parlamenta deputātu ikdienā un sadarbojās savā starpā. Visas dienas garumā notika diskusijas un debates par aktuālām tēmām, piemēram, dabas piesārņojumu, diskrimināciju, bezdarbu un sociālajām  problēmām. Tika izspēlēta spēle, kurā komandās apvienojās 4 dalībnieki, katrs no savas valsts. Kopīgiem spēkiem bija jāatbild uz ar ES saistītiem jautājumiem, kuri bija uzrakstīti dažādās Eiropas tautu valodās.  

Brīvajā laikā bija iespēja iepazīt divas pilsētas: Strasbūru Francijā un Ķelni Vācijā. Skolēni devās apskatīt skaistās ieliņas, iegriezās katedrālēs, aplūkoja tiltus un apskatīja pilsētu no augšas. Jaunieši ar smaidu sejā atzina, ka šis bijis interesantākais un pieredzes bagātākais brauciens un, ka iegūtā pieredze noderēs nākotnes profesijas izvēlei.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav