Scenogrāfijas meistarklase Kuldīgas Mākslas skolas skolēniem

Kuldīgas Mākslinieku rezidence sadarbībā ar trīs māksliniecēm/dizainerēm, scenogrāfēm Ingu Bermaku, Agnesi Stabiņu un Martu Batbajarinu 9. maijā rīkos scenogrāfijas meistarklasi Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas Mākslas skolas 5. kursa skolniekiem, lai veicinātu radošumu ikdienišķā mācību procesā.

Meistarklases laikā skolēni radīs savu interpretāciju par pasakas vai stāsta motīviem. Nodarbība sāksies ar nelielu lekciju par pašu scenogrāfiju. Tad mākslinieces lasīs priekšā īsu pasaku, kas skolēniem kalpos par iedvesmas materiālu scenogrāfijas un kostīmu skices radīšanai. Skices tiks veidotas kolāžas tehnikā - zīmēts, krāsots, griezts, plēsts, līmēts, kas tiks stiprināts uz A3 formāta pamatnes.

Šī būs jau otrā Kuldīgas Mākslinieku rezidences veidotā meistarklase Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas Mākslas skola skolniekiem, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam. 2013. gada rudenī kopā ar skolēniem strādāja viens no Latvijas jaunās paaudzes spilgtākajiem gleznotājiem, Ritums Ivanovs. Redzot skolēnu, pasniedzēju un mākslinieku atsaucību un ieinteresētību, Kuldīgas Mākslinieku rezidence rīkos šādas meistarklases arī turpmāk.

Radošā apvienība „KUDA TUDA” - Inga, Agnese, Marta. Par sevi dalībnieces stāsta: ,,Ar teātri – scenogrāfijām, kostīmiem, lellēm, darbojamies jau kopš 2010. gada. Tā ir lieta, kas spēj aizraut. Neilgā laika posmā jāizpēta, jāiedziļinās un jāizdomā gan vizuālais, gan tehniskais risinājums.Māksliniekam pašam ir jāzina, kā tieši viņa ideja tiks realizēta, ar kādiem materiāliem un cik daudz resursu tas prasīs.

Pats svarīgākais ir noķert kopīgi vilni, kad ir izpratne, savstarpēja uzticēšanās un paļāvība. Režisori un teātra cilvēki vispār ir lielas personības, ar saviem raksturiem un spilgtām emocijām. Svarīgi ir arī nebūt egoistam, respektīvi, būt elastīgam un par varītēm neiecirsties uz kādu ideju, jo teātra tapšana ir plūstoša, bet dinamiska, un daudz kas var atklāties un mainīties radošā procesa gaitā. Svarīgi ir ātri piedāvāt un sagādāt aktieriem rekvizītus, jo, atstājot tos uz pēdējo brīdi, var izrādīties, ka viņi ir iemācījušies iztikt bez tiem.

Būtiski ir neaizmirst par detaļām un sīkumiem, jo lai vai kā liekas, ka uz skatuves pa gabalu neko neredzēs, visu ļoti labi var redzēt. Podziņām arī ir nozīme.”

Kuldīgas Mākslinieku rezidence izveidota 2013.gadā, un tās loma ir mākslas un radošo industriju projektu kurators. Rezidences mērķis ir veicināt profesionālas mākslas pieejamību reģionos, atbalstīt mākslinieku jaunradi, inovatīvu ideju īstenošanu, un iniciēt projektus radošo industriju jomā.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav