34 skolēnu mācību uzņēmumi Kuldīgā rāda savu veikumu

Foto: Silvija Herca

8. februārī Kuldīgā, tirdzniecības centrā RIMI norisinājās “Junior Achievement Latvia” rīkotais Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) tirdziņš. Tajā piedalījās 34 dažādi skolēnu mācību uzņēmumi no visas Latvijas.

Skolēni pārsteidza ar savu radošumu, ieguldīto darbu un spējām kvalitatīvi pasniegt savu radīto produktu un realizētās idejas. Prāvo skaitu skolēnu mācību uzņēmumu vērtēja kopumā sešās kategorijās.Jautāti, kā veicies ar pārdošanu, vairums SMU pārstāvju atzina, ka šoreiz ienākumi nav bijuši prāvi, taču citos tirdziņos klājies labāk un kopējā tendence ir pozitīva.

SMU sniegumu vērtēja komisija piecu cilvēku sastāvā – SIA “Biroja tehnikas eksperts” vecākā speciāliste Iveta Kramēna, Kuldīgas Biznesa inkubatora projektu vadītājs Rimants Safonovs, “Swedbank” Kuldīgas filiāles klientu apkalpošanas vadītāja Diāna Reķēna, Kuldīgas novada pašvaldības izpilddirektores vietniece Agnese Buka un sabiedrisko attiecību speciālists Kārlis Komarovskis.

Nominācijā “Labākā pārdošanas komanda” balvu ieguva SMU “Roberta burkas” no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, kas tirgo burkās pildītu sauso maisījumu “mix” dažādu ēdienu pagatavošanai. Nominācijā “Videi draudzīgs produkts” par labākajiem atzina   SMU “Grāmatsargs” no Kuldīgas Centra vidusskolas, kas gatavo grāmatu vākus no auduma. “Inovatīva biznesa ideja” uzvaras laurus plūca SMU “Cozyfunbag” no Jelgavas 4. vidusskolas, kas  piedāvā krūžu paliktni, kas ir kā spilvens, turklāt nodrošina krūzes/glāzes fiksāciju. Nominācijā “Labākais stends” nepārspēti bija SMU “Batikkes”, kas pārdod unikālus kreklus ar batikotiem uzšuvumiem, kabatiņām, kā arī zeķes ar košo batikoto rakstu.

Nominācijā “Sociāli atbildīgs SMU” par uzvarētājiem kronēja SMU “Graste”, kas izgudrojuši grāmatu, kas ir kā seifs – ar nodalījumu dažādu priekšmetu uzglabāšanai. Tikmēr Kuldīgas Biznesa inkubatora simpātiju balva tika piešķirta SMU “Rela-T-able” no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, kas piedāvā iegādāties dažādus kokvilnas kreklus ar interesantām apdrukām. SIA “Biroja tehnikas eksperts” piešķīra divas simpātiju balvas. Vienu ieguva SMU “Wheelift” no Rīgas Franču liceja, kuri izdomājuši multifunkcionālu pie sienas piestiprināmu velosipēda novietni, bet otru – SMU “MK Solutions” no V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas, kas piedāvā DJ skolas pakalpojumus. Visbeidzot, “Swedbank” simpātiju balvu ieguva SMU “Allo” no Rīgas 49. vidusskolas, kas pārdod izglītojošās spēles skolēniem.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav