Kuldīgas Centra vidusskolas absolventu dienā vairāk nekā 35 bijušie audzēkņi diskutē par skolas attīstības iespējām

absolventi
Foto: Ance Brālīte

8. februārī Kuldīgas Centra vidusskolā norisinājās ikgadējā absolventu diena. Tā pulcēja vairāk nekā 35 bijušos mācību iestādes audzēkņus. Bijušie skolēni iesaistījās diskusijā “KCV 21. gadsimta skola”.

Diskusijas dalībnieki tika sadalīti trīs lielās grupās. Katrā no tām bija trīs absolventi, viens pašreizējais vidusskolas audzēknis un viens pedagogs. Katrai no grupām tika dotas desmit minūtes, lai apspriestos. Uz darba lapas visām komandām bija skolas attīstības pamatcitāts: “Izglītojamais, kas veiksmīgi iekļaujas mūsdienu mainīgās dzīves apstākļos – garīgi bagāts, fiziski vesels, radošs un sociāli aktīvs kā personība.” Pēc grupas dalībnieku domām bija jāpiefiksē skolas plusi un mīnusi, kā arī ierosinājumi, lai situāciju mācību iestādē uzlabotu.

Pēc grupu apspriedēm no katras komandas tika deleģēts viens pārstāvis, kurš grupā apspriesto prezentēja visiem absolventu dienas apmeklētājiem. Ierosinājumos izskanēja tādi priekšlikumi kā plašākas interešu izglītības ieviešana, atteikšanās no mobilo tālruņu lietošanas skolā, mācību programmas izmaiņas, lai tik ļoti nenoslogotu skolēnus u.c. Tālāk vārds tika dots Kuldīgas Centra vidusskolas direktorei Brigitai Freijai, kura visus pārmetumus, uzslavas un priekšlikumus komentēja diskusijas kopsavilkumā.

Pēcāk neformālā gaisotnē visi absolventi devās uz skolas bibliotēku, kur baudīja kliņģeri un aprunājās savā starpā. Taču ar to absolventu diena nebija galā – bijušie skolas audzēkņi tika sadalīti mazākās grupās un devās pie devītās un vidusskolas klasēm, lai stāstītu par savu karjeras ceļu. Skolēni visvairāk bija ieinteresēti universitātes ritmā, kā arī vēlējās uzzināt, kādas īpašības vajadzīgas, lai nākotnē varētu kļūt par labiem speciālistiem.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav