Kuldīgas novada Domes vadība kopā ar deputātiem dāvina grāmatas Turlavas pamatskolai

draudzibas aicinajums
Foto: Kārlis Komarovskis

31. janvārī Turlavas pamatskolā viesojās Kuldīgas novada Domes vadība un deputāti, kuri turpināja savulaik Kārļa Ulmaņa dibināto tradīciju, dāvinot skolai grāmatas. Šāda tradīcija Kuldīgas novada pašvaldībā ir jau trīspadsmit gadus. Turlavas pamatskolā viesojās Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa, priekšsēdētājas vietnieks Viktors Gotfridsons, deputāti Agris Kimbors, Brigita Freija, Baiba Mikāla, Mārtiņš Tjarve un Sigita Vaivade, kā arī izpilddirektore Ilze Dambīte-Damberga un Turlavas pagasta pārvaldes vadītājs Mārcis Brantevics. Katram no ciemiņiem tika dots vārds, paskaidrojot, kāpēc konkrētā grāmata vai grāmatas tiek dāvātas.

Kuldīgas Domes vadībai un deputātiem ierodoties, Turlavas pamatskolas skolēnu līdzpārvaldes pārstāve Patrīcija Junkere pastāstīja vairākus interesantus faktus par skolu – piemēram, ka šobrīd skolā mācās 115 skolēni, strādā 22 pedagogi un 15 tehniskie darbinieki. Tikmēr līdzpārvaldes vadītāja Inita Šķēle parūpējās par ekskursiju Turlavas pamatskolā. Ciemiņiem bija iespēja ielūkoties sporta zālē un sporta stundas norisē, kā arī piedalīties matemātikas stundā, skolotājai uzdodot viesiem jautājumus par riņķa līniju. Viens no skolēniem nodemonstrēja, kā darbojas interaktīvā tāfele. Mākslas kabinetā viesiem bija iespēja aplūkot skolēnu darbus. Savukārt 1. klases skolnieka Margota Pakalnišķa vadībā pašvaldības pārstāvji varēja ielūkoties sākumskolas ēkā. Tālāk ciemiņi devās uz pasākumu zāli, kur ar muzikālu priekšnesumu tos priecēja meiteņu ansamblis “Lielās lakstīgalas”.

“Man ir liels prieks viesoties jūsu jaukajā skolā. Paldies mūsu brīnišķīgajiem gidiem – Patrīcijai, Initai un Margotam, kuri mūs izvadāja pa skaisto skolu. Es jums “Draudzīgā aicinājuma dienā” vēlētos dāvināt vairākas grāmatas. Viena no tām – Janīnas Kursītes “Tautlietu vārdene”. Manuprāt, Turlavas pagasts ir bagāts ar kultūrvēsturisko mantojumu, tāpēc šajā grāmatā varēsiet atklāt nedzirdētus senvārdus. Otras grāmatas autore ir kuldīdzniece Andra Manfelde, un šī grāmata palīdzēs domāšanai un sirdij,” savā uzrunā sacīja Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa.

FOTOGALERIJA

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav