Kurzemes konkursā “Lakstīgala 2019” uzvar draudzība

lakstigala
Foto: Toms Girvaitis

Latviešu tautasdziesmu dziedāšanas sacensībā “Lakstīgala 2019” Kurzemes vēsturiskā novada kārtā, kas notika 24. janvārī Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centrā, visas astoņas dalībnieku komandas ieguva I pakāpes diplomus.

Konkursa kārtā piedalījās astoņas komandas no Kurzemes izglītības iestādēm. Kuldīgas novadu konkursā pārstāvēja Ēdoles pamatskolas 1. – 4. klašu komanda un Turlavas pamatskolas 5.- 9. klašu komanda, Ventspils novadu – Puzes pamatskolas 1.-4. klašu komanda, Talsu novadu – Lībagu sākumskolas 1.- 4. klašu, Talsu pamatskolas 1.- 4. klašu un 5.- 9. klašu komandas. No Nīcas novada piedalījās Nīcas vidusskolas 1.- 4. klašu komanda, bet Liepājas pilsētu pārstāvēt bija atbraukusi Liepājas 8. vidusskolas 1.- 4. klašu komanda.

Konkurss bija aizraujošs – komandas darbojās saliedēti un azartiski. Ne visi uzdevumi bija ātri izpildāmi, nācās arī koncentrēties un domāt radoši, lai rastu pareizās atbildes uz jautājumiem par latviešu senvārdiem, tautastērpiem un, pats galvenais, latviešu tautas dziesmu. Taču komandas lieliski parādīja savu centību un iepriekš apgūtās zināšanas no latviešu tautasdziesmu izlases “Lakstīgala”, ko apkopojis kordiriģents Roberts Zuika, kura iniciatīvas rezultātā arī tapis šis konkurss Latvijā.

Noslēgumā saskaitot iegūtos punktus tie bija teju vienādi, tāpēc visām komandām  tika piešķirti pirmās pakāpes diplomi, ar draudzību noslēdzot šī gada konkursu “Lakstīgala” Kurzemē.

Komandas vērtēja Valsts izglītības satura centra (VISC) neformālās izglītības departamenta interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas folkloras projektu koordinatore Māra Mellēna un vecākā referente kora mākslā Rita Platpere.

Konkurss “Lakstīgala” Latvijā norisinās jau kopš 2003. gada, un tā organizēšanu nosaka VISC. Konkurss ik gadu notiek divās līdz trīs kārtās. Pirmo kārtu organizē Latvijas novadu interešu izglītības koordinatoru iestādes, otrā kārta notiek Latvijas vēsturiskajos novados sadarbībā ar VISC, savukārt fināla kārta netiek organizēta katru gadu, tās norisi nosaka un koordinē VISC Rīgā.

FOTOGALERIJA

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav