KMHZV saņem “Lielās pūces” balvu dabas zinātnēs

puce
Foto: Kārlis Komarovskis

12. decembrī Cēsīs Draudzīgā aicinājuma fonds rīkoja pasākumu, kurā apbalvoja skolas vairākās kategorijās. “Lielās pūces” balvu saņēma arī Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskola (KMHZV) un dabas zinātņu skolotāja Ilze Ose.

Draudzīgā aicinājuma fonda rīkotā konkursa pastāvēšanas vēsturē šī ir trešā reize, kad KMHZV tiek pie “Lielās pūces” balvas. Pirms tam šāds gods iegūts angļu un latviešu valodā. Balvu pasniedz vairākās skolu grupās – lielo pilsētas ģimnāziju, pilsētas ģimnāziju, pilsētu vidusskolu, lauku vidusskolu un specializēto skolu grupā. “Lielās pūces” balvu fonds nodibināja 2011. gadā, vērtējot centralizēto eksāmenu rezultātus, atsevišķus mācību priekšmetus un izaugsmi tajos, kā arī kopvērtējumu. To piešķir par sasniegumiem matemātikā, angļu valodā, latviešu valodā, vēsturē un dabas zinātnēs.

“Ir ļoti patīkami, ka mūs novērtē, jo diemžēl sabiedrībā nav sevišķi pozitīva attieksme uz skolotājiem. Šī balva, protams, ir prestiža, bet zināmā mērā tā ir arī veiksmes spēle, jo tiek vērtēti eksāmenu rezultāti. Lai sasniegtu labus eksāmenu rezultātus, ir ikdienas darbs, ko stundās darām. Es cenšos augt laikam līdzi, jo šobrīd bez informācijas tehnoloģijām un jaunākajiem faktiem nav iespējams strādāt,” uzsvēra KMHZV ķīmijas un bioloģijas skolotāja I. Ose.

Taujājot, vai skolotājai darba dunā nav iezagusies rutīna, I.  Ose uzsver, ka pedagogi nestāv uz vietas: “Mūsu darbā rutīnas nav. Katru sekundi kaut kas mainās. Protams, ka ikvienam ir patīkami, kad tevi novērtē un pasaka labus vārdus. Arī janvārī, kad mūs apciemo absolventi, viņa pasaka paldies par mūsu ieguldīto darbu. Viņi ļoti novērtē, ka palīdzējām ar zinātniski pētnieciskajiem darbiem, uz kuru bāzes universitātē daudz jāstrādā.”

Skolotāja I.  Ose saka lielu paldies kolēģiem, jo īpaši ķīmijas skolotājai Lienei Oļehnovičai, kura bērniem ielikusi labus zināšanu pamatus. Tāpat I. Ose pateicas skolēniem un viņu ģimenēm.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav