Aicina kļūt par mentoru

mentors
Publicitātes foto.

Kuldīgas novada pašvaldības aģentūra “Sociālais dienests” aicina cilvēkus, kuriem ir brīvs laiks un vēlme sniegt atbalstu grūtībās nonākušiem cilvēkiem, pieteikties apmācībām un kļūt par MENTORU jauniešiem, cilvēkiem ar garīga rakstura un funkcionāliem traucējumiem, pilngadīgām personām un atkarīgām personām.

Sociālā  darbiniece Daiga Zemke skaidro, ka mentora darba mērķis ir nodrošināt atbalstu tiem cilvēkiem, kuri sava dzīvesveida vai nepietiekamo sociālo prasmju dēļ nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības. Šobrīd visvairāk mentoru palīdzība ir nepieciešama cilvēkiem ar atkarībām, cilvēkiem ar garīgās veselības problēmām un jauniešiem ar uzvedības problēmām.

D. Zemke uzsver – mentors nav aprūpētājs, bet gan motivētājs un padomdevējs. Mentors cilvēkiem, kuriem nav pieteikamu prasmju, palīdzēs saprast, kā risināt dažādus ikdienišķus jautājumus, kas parastam cilvēkam šķiet elementāri, bet, piemēram, cilvēkam, kurš iznācis no aprūpes iestādes, nav saprotami. Mentors varēs palīdzēt saprast, kā nomaksāt rēķinus par komunālajiem maksājumiem, plānot budžetu, iepirkties, kāpēc nepieciešams mājokli uzturēt kārtībā, kur atrodas sociālais dienests un kādu palīdzību tajā var saņemt, kā apieties ar bankas karti. Tāpat mentors iesaistīsies cilvēka dzīves vides uzlabošanā, motivēs viņu rūpēties par savu veselību, veicinās viņa sociālās prasmes, palīdzēs  viņam sadarboties ar institūcijām un, ja būs nepieciešams, pavadīs cilvēku uz tām, palīdzot nokārtot aktuālos jautājumus.

Svarīgi, lai cilvēkam, kurš piesakās mentora darbam, būtu laiks, ko veltīt savam aizbilstamajam, un vēlme palīdzēt. Jārēķinās, ka vienam cilvēkam mentors veltīs ap 20 stundām mēnesī. Jāpiebilst, ka viens mentors var palīdzēt arī vairākiem cilvēkiem. Mentora darbam nav vecuma ierobežojuma. Lieliski, ja mentoram būtu mediķa, sociālā darbinieka vai aprūpētāja izglītība, taču tas nav obligāti, jo Sociālais dienests rīkos potenciālajiem mentoriem bezmaksas apmācības. Pēc to beigšanas cilvēks varēs izlemt, vai vēlas un ir gatavs kļūt kādam par mentoru. 

Potenciālie mentori aicināti pieteikties pie sociālās darbinieces Daigas Zemkes (tālrunis 27020736, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ) līdz 29. oktobrim (ieskaitot). Par apmācību laiku sociālā darbiniece informēs pieteikušos cilvēkus personīgi.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav