Atkalredzēšanās svētki pensionētajiem skolotājiem

Foto: Eduards Dambergs

Skolotāju dienas priekšvakarā Kuldīgas kultūras centrā, kā ik gadu, uz atkalredzēšanās svētkiem ar saviem kolēģiem pulcējās novada pensionētie pedagogi.

Tikšanās aizritēja sirsnīgā un pacilātā gaisotnē – saposušies svētku drānās un priecīgi par tikšanos ar agrākajiem darbabiedriem, skolotāji saņēma apsveikuma vārdus, ziedus un dāvanas no pašvaldības un savām bijušajām darba vietām – novada skolām. Svētkus skaistākus darīja ļoti lirisks un sirsnīgs koncerts, kurā skolotāju priekam muzicēja grupas “Lauku muzikanti” mūziķi Normunds Ķietis, kurš arī pats strādā par skolotāju, un Inita Āboliņa.

Kā jau ierasts, pensionētos skolotājus pasākumā uzrunāja Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa. Viņa pastāstīja par paveiktajiem remontdarbiem skolās, notiekošo pārbūvi E.Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolā un Sporta skolā, kā arī jauno peldbaseinu, ko, domājams, kuldīdznieki jau varēs sākt izmantot nākamā gada pavasarī. I. Bērziņa sacīja, ka tuvākajos gados pašvaldībai būs iespēja piesaistīt 3,4 miljonus eiro no ES līdzekļiem, ko plānots ieguldīt Kuldīgas Centra vidusskolas telpu pārveidē, 2. vidusskolas būtiskā pārbūvē, kā arī V. Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas mazās sporta zāles pārveidošanā par aktu zāli. Vēl pašvaldības vadītāja informēja par aktualitātēm esošo ražotņu paplašināšanā un jaunu ražotņu veidošanā, kas atnesīs Kuldīgas novadam jaunas darba vietas. 

“Vai varat nosaukt gudrākos pasaules prātus, kuri pagājušajā gadā saņēmuši Nobela prēmijas? Pasaules skaistumkonkursa uzvarētājas? Āfrikas skrējējus, kuri pēdējās olimpiskajās spēlēs izcīnīja medaļas? Visticamāk, ka nē. Un nevajag. Bet, ja mēs padomājam par skolotāju, pasniedzēju vai treneri, kurš mūsu dzīvē ir devis visvairāk, savu iemīļotāko skolotāju, katram būs atmiņas – siltuma, cieņas un pateicības apvītas. Jo katram mums ir skolotājs, kura nozīme mūsu dzīvēs ir nepārvērtējama. Un daudz svarīgāks par kādu pasaules visvisvisekselentāko cilvēku katram no mums ir savs skolotājs. Paldies jums liels, skolotāji, par to, ka jūs esat, un no sirds sveicu jūs skolotāju dienā,” uzrunājot skolotājus, sacīja Domes priekšsēdētāja.

Pasākumā satiktie skolotāji bija priecīgi par iespēju atkal tikties ar kolēģiem, no kuriem dažus satiek biežāk, bet citus nebija redzējuši ilgāku laiku. Pašvaldības sarūpētais koncerts viņiem esot paticis – tas bijis dvēselisks un skaists.

Bijusī Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas direktore Irēna Taube teic, ka uz tikšanos ar bijušajiem kolēģiem nāk katru gadu. “Kaimiņi man prasīja – kur tu tā posies? Teicu – jāiet paskatīties, kuri vēl paši var atnākt,” smej Irēna Taube. Ar prieku uz skolā aizvadītajiem darba gadiem atskatās agrākā V. Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas skolotāja Nora Karele. “Manu bijušo skolēnu spēks un sirsnība ir mani ceļabiedri arī tagad,” sacīja N. Karele.

Pensionēto skolotāju tikšanos pirmoreiz apmeklēja bijusī Kuldīgas 2. vidusskolas latviešu valodas skolotāja Anita Laula, kura pedagoģijai veltījusi vairāk nekā 40 savas dzīves gadus un no skolotājas darba atvadījusies vien šogad. Viņa stāsta, ka atpūtā devusies pēc tam, kad līdz pamatskolas gala pārbaudījumiem aizvadījusi 9. klasi, ļoti radošus bērnus, kuriem viņa jau no 5. klases mācījusi latviešu valodu un ar kuriem kopā labprāt iestudējusi dažādus uzdevumus. “Baudu dabu, saulaino rudeni, dārza burvību un konservēšanas aizrautību. Varēšu vairāk laika veltīt ģimenei, mazbērniem,” priecājas A.Laula.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav