Kuldīgas novada pašvaldība atbalsta nometni bērniem ar speciālām vajadzībām

Publicitātes foto

Kuldīgas novada pašvaldība lēmusi finansiāli atbalstīt Latvijas Bērnu fonda organizēto nometni 25 Kuldīgas novada bērniem ar speciālām vajadzībām.

Pēc Latvijas Bērnu fonda lūguma finansiāli atbalstīt fonda organizēto nometni, kas notiks no 1. līdz 10. augustam Nīcas novada Bernātos, Kuldīgas novada pašvaldība šim mērķim piešķīra EUR 900.

Nometne notiek 10 dienas, kad bērns pavada laiku prom no ģimenes svaigā gaisā, ūdens un saules peldēs, dodas ekskursijās. Ik gadu tajās piedalās vidēji 700 bērni no visiem reģioniem. „Šo gadu gaitā esam pārliecinājušies, ka šādas nometnes ir viens no visefektīvākajiem īpašo bērnu rehabilitācijas un personību attīstības veidiem,” uzskata Latvijas Bērnu fonda valdes loceklis Andris Bērziņš.

Dažāda veida radošās, sporta, pašizglītošanās aktivitātes ir nozīmīga rehabilitācijas un jebkuras personības, īpaši cilvēku ar īpašām vajadzībām, attīstības sastāvdaļa. Viena no Latvijas Bērnu fonda nozīmīgākajām ikgadējām aktivitātēm ir bezmaksas vasaras nometnes bērniem ar īpašām vajadzībām. Šāda veida nometnes ir viens no izglītības, vispārējās rehabilitācijas un audzināšanas veidiem, lai veicinātu bērnu sociālo iemaņu veidošanos un attīstību.

Ļoti daudzi bērni ar īpašām vajadzībām aug nepilnās ģimenēs, kuras skar dažādas finansiālas un saimnieciskas grūtības. Šādos apstākļos bērniem praktiski nav iespēju piedalīties jebkādā kvalitatīvā brīvā laika pasākumā, tāpēc svarīgi, ka fonda rīkotās vasaras nometnes ģimenēm ir bez maksas.

Latvijā ir gandrīz 8000 bērni ar invaliditāti, bet ir vēl ļoti daudz bērnu ar īpašām vajadzībām bez invaliditātes statusa, tādējādi reālais šo īpašo bērnu skaits ir daudz lielāks.

Fonds nometnes bērniem visā Latvijā rīko jau kopš 1992. gada. Vienas nometnes izmaksas ir EUR 9500.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav