Projekta ietvaros rada klaviatūras prototipu cilvēkiem ar speciālām vajadzībām

Publicitātes foto

22. maijā Rīgas Spīķeru koncertzālē norisinājās skolu komandu pārmaiņu projekta Samsung Skola nākotnei” bezmaksas apmācību programmas Skolotājs 3.0” fināls, kurā Kuldīgas novada Pelču speciālās internātpamatskola-attīstības centrs ieguva veicināšanas balvu EUR 2000 jaunākajām tehnoloģijām.

Finālā piedalījās un savus projektus prezentēja 10 Latvijas skolu komandas, starp kurām Pelču speciālā internātpamatskola-attīstības centrs bija vienīgā speciālā skola, tāpēc dalība projektā bija īpašs izaicinājums. Skolas direktore Ināra Oļena: „Cilvēkiem ar speciālām vajadzībām nav skaidras lietas, kuras mums šķiet pašsaprotamas un ikdienišķas, tāpēc gribam sabiedrībai parādīt, veicināt sapratni un pievērst uzmanību tām problēmām, ar kurām ikdienā saskaras mūsu skolas audzēkņi. Pelču skolas pedagogi saredz nevis trūkumus, bet iespējas, tāpēc bērniem ar fiziskiem un garīgiem traucējumiem izstrādātas programmas, lai uzlabotu mācību procesu.”

Pelču speciālā internātpamatskola-attīstības centrs, piedaloties projektā, noteica nopietnu izaicinājumu – trīs gados radīt inovatīvu un ilgtspējīgu piedāvājumu izglītībā, uzlabojot dzīves kvalitāti skolēniem ar garīgās un fiziskās attīstības traucējumiem. Sadarbībā ar elektronikas un datorzinātņu institūta kiberfizikas sistēmu laboratorijas vadītāju Leo Seļavo tika uzsākta perifērijas ierīces izstrāde. Izveidots un notestēts prototips klaviatūrai, kas atvieglos mācīšanās procesu skolēniem ar kustību un koordinācijas traucējumiem.

Pirmajā gadā skola plānojusi diagnosticēt skolēnu vajadzības, lai radītu prototipus, izstrādātu klaviatūru un piemērotu programmu. Otrajā gadā tiktu izstrādāts mācību materiāls pedagogiem un skolēniem, kā arī apmācīti pedagogi. Savukārt trešajā gadā jau izstrādās programmu un izplatīs pieredzi. Trīs gadu laikā tiktu digitalizēta mācību viela latviešu valodā, matemātikā, dabaszinībās un sociālajās zinībās sākumskolas skolēniem. Iespēja kvalitatīvi organizēt mācību procesu, palielinot efektivitāti un vienlīdzīgumu izglītībā, būs 9 Pelču speciālā internātpamatskola-attīstības centrs skolēniem ar smagiem garīgās attīstības un kustību traucējumiem, taču klaviatūra būtu izmantojama visā Latvijā cilvēkiem ar kustību un koordinācijas traucējumiem, kā arī senioriem, kas nevar izmantot parastās klaviatūras.

„Samsung Skola nākotnei” bezmaksas apmācību programmai „Skolotājs 3.0” kopumā pieteicās 468 skolu direktori un skolotāji no 117 Latvijas skolām. Lai nodrošinātu pieteikumu objektīvu izvērtēšanu, tika izmantota „pusaklā” vērtēšanas metode – skolas tika vērtētas, nezinot to nosaukumus, atrašanās vietu un citu personalizējošu informāciju.

Praktiskās un radošās nodarbības par mūsdienu izglītību un skolēnu vajadzībām notika piecu mēnešu garumā. Šajā laikā projekta dalībniekiem tika piedāvātas vērtīgas bezmaksas apmācības, mentoru un ekspertu atbalsts, pieredze digitālā pagrieziena īstenošanā, vadības, līderības un tehnoloģiju prasmju moduļi. Katrai komandai bija jāizstrādā un jāīsteno ilgtspējīgu pārmaiņu projekts, kura ietekme un mērķi definēti un tiks uzraudzīti vismaz turpmākos trīs gadus.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav