Noskaidrota erudītākā Kuldīgas novada jauniešu komanda

Foto: Kuldīgas jauniešu dome

Ikgadējā Kuldīgas jauniešu erudītā „Aso prātu cīņas”, kas šogad notika 30. martā, piedalījās 60 skolēni no 7 Kuldīgas novada skolām. Uzvaru erudītā izcīnīja Kuldīgas Mākslu un humanitāro vadības zinību komanda „Mamma tulko krievu valodu", kurā piedalījās Kārlis Jēkabs Īvāns (komandas kapteinis), Daira Elizabete Roķe, Marta Dupate, Miks Salna un Felikss Miļus!

Pirms konkursa visas pieteikušās komandas izlozēja vienu no Kuldīgas novada biedrībām, kuru iepazīt un par kuru sagatavot īsu vizītkarti. Rezultātā tapušie darbi bija glīti noformēti un visiem klātesošajiem īsi prezentēti (foto no sagatavotajām vizītkartēm aplūkojami šeit). Daļa no uzrunātajiem jauniešiem atzina, ka līdz šī uzdevuma pildīšanai nebija pat nojautuši par šādu organizāciju pastāvēšanu un mājas darbs ir radījis interesi par biedrībām kā tādām.

Erudītā vieni no grūtākajiem izrādījās jautājumi, kuros tika pārbaudītas jauniešu zināšanas par Kurzemes novadiem un Kuldīgas novadu veidojošajiem pagastiem. Lielu pārsteigumu dalībniekiem sagādāja arī pareizā atbilde par nevalstisko organizāciju skaitu Kuldīgas novadā, kas sākotnēji tika pieticīgi novērtēts 80-100 organizāciju robežās. Pareizo atbildi – vairāk nekā 200 organizāciju – zināja tikai 3 no 12 komandām!

Arī erudīta fināls izrādījās grūts. No sagatavotajiem desmit jautājumiem, fināla komandu kapteiņi atbildēt spēja tikai uz pieciem. Neatbildēti palika tādi jautājumi, kā – ko simbolizē Latvijas Valsts ģerbonī esošie dzīvnieki, no kādām teritoriālajām vienībām sastāv Kuldīgas novads, cik aptuveni Latvijā ir nevalstisko organizāciju, kādas partijas ir ievēlētas šī brīža Saeimā un kā sauc Latvijas valsts kancelejas izstrādāto mobilo aplikāciju, kura ANO rīkotajā mobilo lietotņu konkursā ierindota starp 40 labākajām pasaulē!

Šī gada konkursa saturisko norisi nodrošināja biedrība „Kurzemes NVO atbalsta centrs”, erudīta jautājumus un praktiskos uzdevumus veidojot tā, lai vispusīgi pārbaudītu jauniešu zināšanas gan par valsti, kurā dzīvojam, gan par Kuldīgas novadu, kā arī aktīvajiem iedzīvotājiem, kuri apvienojušies biedrībās un nodibinājumos.