Divi Kuldīgas novada vidusskolēni izvirzīti dalībai Latvijas 39.skolēnu zinātniskajā konferencē

Foto: Eduards Dambergs

Divi Kuldīgas novada skolēni – Kuldīgas Centra vidusskolas 11. klases audzēknis Rodrigo Gruntmanis un V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas 11. klases audzēknis Deivids Agriņš – sekmīgi aizstāvējuši savus zinātniski pētnieciskos darbus Kurzemes reģiona zinātniskajā konferencē un izvirzīti dalībai Latvijas 39. skolēnu zinātniskajā konferencē.

Rodrigo Gruntmanis bija izstrādājis darbu par vēja un saules enerģiju Latvijas mājsaimniecībās. Viņa zinātniskā darba vadītāja bija Iveta Eglīte.

Savukārt Deivids Agriņš bija izvēlējies pētīt sociālā tīkla „Instagram” lietošanu un popularitāti jauniešu vidū.  Viņa zinātniskā darba vadītāja bija Laila Zudāne.

Kā jau ziņots iepriekš, Kuldīgas novada pašvaldība jau vairākus gadus īsteno aktivitātes, lai attīstītu skolēnu pētnieciskā darba prasmes, prezentācijas prasmes, kā arī palīdzētu skolēniem sagatavoties studijām augstskolā. Pētnieciskās prasmes atbilstoši vecumposmu īpatnībām attīsta jau kopš 1. klases. Pamatskolas posmā katrs skolēns izstrādā un aizstāv 3 pētnieciskos darbus – pa vienam laika posmā no 1. līdz 4. klasei, no 5. līdz 6. klasei un no 7. līdz 9. klasei.

Savukārt vidusskolas posmā 10. klasē skolēns izvēlas zinātniski pētnieciskā darba tēmu un darba vadītāju, bet savu darbu pabeidz un prezentē 11. vai 12. klasē. Zinātniski pētniecisko darbu prezentācija notiek vispirms skolā, labāko darbu autorus deleģē darbus prezentēt novada mēroga zinātniski pētnieciskajā konferencē. Savukārt labāko novada zinātniski pētniecisko darbu autori savus pētījumus prezentē Kurzemes reģiona zinātniskajā konferencē.

< SKATĪT AKTUALITĀTES

Pievienot komentāru
  • Šim rakstam komentāru nav